02:19 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  57

  Ketvirtadienį, Tiesioginės linijos metu, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad Rusija yra pasirengusi palaikyti dialogą su JAV, tačiau jis bus sudėtingas JAV taikomų apribojimų sąlygomis ir dėl šalyje pradėtos rinkimų kampanijos

  VILNIUS, birželio 23 — Sputnik. Rusija yra pasirengusi dialogui su JAV, tačiau patys amerikiečiai turi nuspręsti, ar jiems reikia plėtoti santykius su Rusijos Federacija, ar ne, sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

  "Nežinau, tegu sprendimą priima jie patys. Ar jiems reikia plėtoti santykius su Rusija, ar ne. Todėl, jei reikia dialogo — prašom, mes esame pasirengę. Jei nereikia — mes palauksime, kol jie subręs", — sakė Putinas kanalo NTV eteryje.

  Ketvirtadienį, Tiesioginės linijos metu, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad Rusija yra pasirengusi palaikyti dialogą su JAV, tačiau jis bus sudėtingas JAV taikomų apribojimų sąlygomis ir dėl šalyje pradėtos rinkimų kampanijos.

  Šių metų pradžioje JAV paskelbė, jog vienašališkai pasitrauks iš INF sutarties, kaltindamos Rusiją dėl sutarties pažeidimo. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, vadovaudamasis INF sutartimi, nusprendė atsakyti tuo pačiu: Rusija taip pat sustabdė dalyvavimą sutartyje ir pradėjo kurti draudžiamą raketų sistemą. 

  Pastaraisiais metais Maskva ir Vašingtonas nuolat kaltina vienas kitą Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF) pažeidimais.

  Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis (INF) buvo pasirašyta 1987 metais TSRS ir JAV vadovų Michailo Gorbačiovo ir Ronaldo Reigano. Susitarimas numatė mažinti visos klasės raketų ginklų su pataikymo nuotoliu nuo 500 iki 1000 ir nuo 1000 iki 5500 kilometrų kiekį.

  Dar šia tema

  JAV išsigando Vidurio Europos gyventojų požiūrio į Rusiją
  Karo ekspertas: Lietuva virto JAV ir ES karinių šiukšlių surinkėja
  Profesorius: JAV verčia Baltijos šalis išleisti pinigus nereikalingiems ginklams
  Politologas: JAV nori sustiprinti savo karo pramonės kompleksą, naudodamosi NATO šalimis
  Tegai:
  JAV, Rusija, Tiesioginė linija su Vladimiru Putinu

  Svarbiausios temos