07:31 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  78

  Baltijos šalys gyvena daugiausia Europos šalių biudžeto sąskaita, todėl ES turės mokėti už Amerikos ginklus, mano ekspertas Aleksejus Leonkovas

  VILNIUS, birželio 24 — Sputnik. Baltijos šalių gynybos ministrai pritarė JAV karinių pajėgų Lenkijoje stiprinimui ir paskelbė, jog nori, kad jų teritorijose būtų dislokuoti papildomų amerikiečių karių padaliniai.

  Anksčiau JAV Kongresas pristatė įstatymo projektą dėl "Rusijos agresijos" sutramdymo Baltijos regione. Dokumente siūloma stiprinti Vašingtono ir Baltijos šalių bendradarbiavimą tose srityse, kurios gali pagerinti Baltijos valstybių kovinę parengtį. Taip pat rekomenduojama ištirti galimybę teikti Baltijos valstybėms mobilias zenitinių raketų sistemas.

  Interviu Sputnik Lietuva žurnalo "Arsenal Otečestva" komercijos direktorius Aleksejus Leonkovas pažymėjo, kad nuo 2014 metų Baltijos šalys "groja pirmu smuiku", kaltindamos Rusiją "agresija". Tuo pačiu metu, anot eksperto, Rusija nesiruošia pulti ir siekia skaidrios politikos kitų šalių atžvilgiu.

  Ekspertas pažymėjo, kad kuo daugiau Baltijos šalys reikalauja JAV ginklų, tuo daugiau lėšų turės sumokėti Europos Sąjunga, nes Baltijos šalių ekonomika daugiausia yra subsidijuojama.

  "Akivaizdu, kad niekas neketina už dyką išlaikyti Baltijos šalių. Vis dėlto ši rusofobija leidžia tam tikroms struktūroms uždirbti, turiu omenyje Jungtinių Valstijų karinį-pramoninį kompleksą. Tačiau kam atiteks skolos — Baltijos šalims ar ES? <…> Ir tokiu būdu amerikiečiai gauna Europos Sąjungos labai patogią "smaugimo priemonę". Štai tokiais jauniausiais NATO nariais, pvz., Baltijos šalimis, Jungtinės Valstijos gali gana sėkmingai slopinti Europos šalių ekonomiką, nes, kaip gi kitaip, juk reikia sumokėti savo skolas", — sakė jis.

  Baltijos šalių politikai periodiškai prašo NATO ir Jungtinių Valstijų stiprinti savo pajėgas regione, argumentuodami tuo, kad neva auga "Rusijos grėsmė". Pastaruoju metu karinių kontingentų ir Aljanso įrangos, esančios prie Rusijos sienų, skaičius išaugo kelis kartus.

  Tačiau Maskva ne kartą pabrėžė, kad ji neketina nieko pulti. Kaip pažymėjo Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, NATO naudojasi Vakarų isterija, nes nori dislokuoti Rytų flange daugiau pajėgų ir karinės technikos.

  Dar šia tema

  Europos Sąjunga atskleidė, kaip sėkmingai "tramdo" Rusiją
  Gynybos ministerija papasakojo, kaip JAV bandys destabilizuoti Rusiją
  NATO šalys vasarą suplanavo daugiau kaip 20 pratybų
  Ekspertas: pratybos leidžia NATO išlaikyti savo pajėgas Baltijos šalyse
  Profesorius: JAV verčia Baltijos šalis išleisti pinigus nereikalingiems ginklams
  Rusijos deputatas: Baltijos šalys transliuoja ETPA retoriką, kuri naudinga JAV
  Tegai:
  ES, JAV, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos