07:36 2019 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1269
 • RUB70.5998
  Balsadėžės, archyvinė nuotrauka

  Atbulinė pavara: "valstiečiai" pamažu atsisako minties paankstinti Seimo rinkimus

  © Sputnik/ Владислав Адамовский.
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  9 0 0

  Politologai sako, kad vargu, ar valdantieji ryžtųsi atsisakyti valdžios, ypač, kai po koalicijos formavimo žadama, kad darbą pradės ir naujas ministrų kabinetas

  VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. Naujos koalicijos formavimu užsiėmusiems valdantiesiems lieka itin mažai laiko priimti konstitucijos pataisas, kurios atvertų kelią rinkimams jau kitą pavasarį, praneša LRT.

  Ramūnas Karbauskis prieš mėnesį prisiminė rinkimų pažadą — perkelti Seimo rinkimų datą iš rudens į pavasarį. Esą šitaip naujai išrinktai valdžiai netektų dar metus dirbti su ankstesnės kadencijos parlamento patvirtintu biudžetu. Bet pažadai kol kas nevirsta darbais.

  "Mes buvom pasakę, kad būtų gerai ankstinti Seimo rinkimus, dėl to, kad Vyriausybė, naujai išrinkta Seimo dauguma, turėtų laiko dirbti su biudžeto projektu, kuris ruošiamas buvusios Vyriausybės", — sako Ramūnas Karbauskis.

  Politologai sako, kad vargu, ar valdantieji ryžtųsi atsisakyti valdžios, ypač, kai po koalicijos formavimo žadama, kad darbą pradės ir naujas ministrų kabinetas.

  Tam, kad rinkimai vyktų pavasarį, būtina keisti Konstituciją. Seimas dėl pataisos turėtų balsuoti dukart, darydamas ne mažesnę nei trijų mėnesių pertrauką. Koalicijos formavimu užsiėmę valdantieji prie šio klausimo realiai grįžti galėtų rudens sesijoje. Antrą sykį už Konstitucijos pataisą būtų galima balsuoti gruodį, tad liktų keli mėnesiai pasiruošti Seimo rinkimams.

  Už Parlamento rinkimus pavasarį yra pasisakiusi tiek Dalia Grybauskaitė, tiek išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda. Politologės Rimos Urbonaitės teigimu, neaišku, kodėl tiek pastangų dedama į naująją koaliciją, jeigu pavasarį vyktų rinkimai.

  Regis, planus surengti rinkimus pavasarį jau laidoja ir patys "valstiečiai". Ekonomikos ir inovacijų ministras bei "valstiečių" partijos pirmininko pavaduotojas Virginijus Sinkevičius sako, kad tai tėra kalbos, o abejonių kelia ir biudžeto motyvas.

  Politologai atkreipia dėmesį ir į tai, kad ką tik Lietuvoje įvyko tiek savivaldos, tiek prezidento ir Europos Parlamento rinkimai. Esą, pavasarį paskatinti žmones vėl eiti prie balsadėžių būtų sunku. Ir pačios partijos dar bando atsigauti po rinkimų maratono išlaidų ar net skolų.

  Anksčiau Liberalų sąjūdžio frakcija apkaltino "Lietuvos Žaliųjų ir valstiečių sąjungos" lyderį Ramūną Karbauskį krizės kėlimu valstybėje.

  Prieš rinkimus "valstiečių" lyderis žadėjo šiems nepasisekus trauktis iš valdžios, jam antrino ir premjeras Saulius Skvernelis. Tačiau po pralaimėtų rinkimų trauktis nei jis, nei ministras pirmininkas nebežada.

  Priešingai, pasak liberalų, sudarydami naują valdančiąją koaliciją, "valstiečiai" stiprina "autoritarinį valdymą ir toliau skaldo valstybę, atakuodami vieną iš valstybės vadovų".

  Dar šia tema

  Valdančiųjų krizė ir išankstiniai Seimo rinkimai
  "Valstiečių" nesutarimai — krizė ar apsivalymas?
  Karbauskis apie savivaldos, prezidento ir EP rinkimus: "Laimėjome visus tris"
  Karbauskis apie koalicijos formavimą: Pranckiečiui teks trauktis
  Karbauskis: Pranckiečio nenoras trauktis iš pareigų rodo jo "politinį nebrandumą"
  Tegai:
  darbas, koalicija, valdžia, politologas

  Svarbiausios temos