04:48 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Makronas pareiškė, kad jam kyla neaiškumų, ypač dėl Trampo pozicijos "Brexit" klausimu ir dėl to, kad jis pritaria "kietojo Brexit" idėjai

  VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas interviu leidiniui New Yorker sakė, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas turėtų paaiškinti savo poziciją dėl Europos, ypač dėl britų išėjimo iš Europos Sąjungos.

  "Be abejo, mums kyla kai kurių neaiškumų, ypač dėl Trampo pozicijos "Brexit" klausimu ir dėl to, kad jis pritaria "kietojo Brexit" idėjai. Manau, kad jis turėtų paaiškinti savo poziciją dėl Europos", — sakė Makronas.

  Anksčiau Trampas apgailestavo, kad Europos Sąjunga kategoriškai vertina Jungtinės Karalystės išėjimą iš ES. Jis taip pat paminėjo, kad JAV atžvilgiu Europos Sąjunga elgiasi kaip "kieta prekybos partnerė", tačiau pažymėjo, kad "tai pasikeis".

  Didžioji Britanija turėtų pasitraukti iš ES spalio 31 dieną, tačiau dabar valdančioji konservatorių partija sprendžia naujo lyderio rinkimų klausimą.

  Kaip ir tikėtasi, naujojo premjero vardas bus paskelbtas liepos mėnesį, o nuo šio mėnesio pabaigos Parlamentas atostogauja iki rugsėjo pradžios. Todėl bet koks darbas sprendžiant "Brexit" klausimą gali prasidėti ne anksčiau kaip rugsėjį.

  Anksčiau JK Parlamentas keturis kartus atmetė "Brexit" susitarimą, dėl kurio jau buvo susitarta su ES. Briuselis, sutikdamas su dokumento turiniu, pareiškė, kad jo neįmanoma pakeisti.

  Dar šia tema

  Makronas: JAV pasitraukimas iš branduolinio susitarimo kelia grėsmę Europos saugumui
  Makronas siūlo mažinti Šengeno zoną
  Politologas: Makronas Baltijos šalių prisijungimą prie Šengeno pripažino klaida
  Tegai:
  Brexit, Donaldas Trampas, Emanuelis Makronas

  Svarbiausios temos