18:54 2019 Liepos 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB70.5611
  Lietuvos URM vadovas Linas Linkecičius, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos URM vadovas ETPA sprendimą dėl Rusijos pavadino "prieštaringu"

  © AP Photo / Cliff Owen
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  66 0 0

  Antradienio naktį organizacija priėmė rezoliuciją, leidžiančią Rusijos delegacijai dalyvauti birželio mėnesį vykstančioje sesijoje

  VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sakė, kad Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) sprendimas grąžinti Rusiją "kenkia organizacijos autoritetui".

  Apie tai diplomatas kalbėjo Žinių radijuje.

  Antradienio naktį ETPA patvirtino rezoliuciją, kurioje teigiama, kad pagrindinėms delegacijų teisėms susirinkime netaikomos jokios sankcijos. Rusijos delegacija buvo oficialiai pakviesta dalyvauti birželio mėnesį vykstančioje sesijoje. Šalis jau pateikė paraišką patvirtinti savo įgaliojimus.

  "Tai pakerta, aš manau, tos organizacijos autoritetą, tai yra žala padaryta", — antradienį Žinių radijui sakė ministras.

  Rusijos grįžimas atrodo "gana keistai ir, tiesą sakant, kontroversiškai", nes Maskva nekeičia savo elgesio, sakė diplomatas. Jis pridūrė, kad Rusijos noras palaikyti dialogą yra pagirtinas, bet, anot jo, Rusijos "įsipareigojimai nevykdomi ir gana įžūliai laužomi, kaip ir tarptautinė teisė".

  Linkevičius savo Twitter paskyroje taip pat rašė, kad Lietuva yra kategoriškai prieš ETPA sprendimą.

  Be Lietuvos Rusijos grįžimui į organizaciją priešinasi ir Ukraina.

  2014 metų balandį Rusija dėl situacijos Ukrainoje ir Krymo "aneksijos" neteko balso teisės Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje ir daugumos kitų savo įgaliojimų.

  Jos delegacijos atstovas Borislavas Bereza savo Facebook paskyroje parašė, kad ketina ginčyti Maskvos prašymą patvirtinti įgaliojimus. Maskva nusprendė, kad toks sprendimas yra neteisingas ir neteisėtas jos delegacijos atžvilgiu. Vėliau Rusija nustojo siųsti delegatus ir mokėti mokesčius.

  Prieš penkerius metus Rusijos delegacija neteko pagrindinių įgaliojimų organizacijoje, ir šiais metais priimta rezoliucija dėl jų grąžinimo.

  Valstybės Dūmos Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Leonidas Sluckis sakė, kad Rusijos delegacija netoleruos nė "menkiausio" savo įgaliojimų apribojimo, antraip ji paliks Europos Tarybos rūmus ir išvažiuos iš Strasbūro.

  Parlamento narys komentavo informaciją Nyderlandų leidiniui "Telegraaf" apie tai, kad Nyderlandai prašo neleisti Rusijai grįžti į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (ETPA) dėl Malaizijos "Boeing" katastrofos tyrimo.

  Kaip nurodyta straipsnyje, priežastis buvo ta, kad Rusija tariamai "atsisakė bendradarbiauti atliekant tyrimą".

  Sluckis kaltinimus pavadino "visiškai nepagrįstais". Jis priminė, kad Maskva kelis kartus siūlė pagalbą tyrime, pateikė pasiūlymus dėl Rusijos specialistų įtraukimo į tyrimo komisiją ir pateikė įvairios tyrimui naudingos medžiagos.

  Dar šia tema

  Rusija suformavo delegaciją ETPA
  Rusijos deputatas: Baltijos šalys transliuoja ETPA retoriką, kuri naudinga JAV
  Dėl Europos Tarybos krizės Linkevičius kaltina Rusiją
  Linkevičius, susitikęs su Nausėda: politika Rusijos atžvilgiu keistis neturėtų
  Tegai:
  Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), Rusija

  Svarbiausios temos