22:58 2019 Lapkričio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1077
 • RUB70.6272
  Petras Gražulis, archyvinė nuotrauka

  Laikinoji Seimo komisija pasisako už Gražulio neliečiamybės panaikinimą

  © Фото: Facebook Petras Gražulis
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  24 0 0

  Už tai, kad būtų panaikintas Gražulio imunitetas, balsavo konservatorių, socialdemokratų, liberalų ir socialdarbiečių atstovai

  VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. Seimo komisija siūlo patenkinti generalinio prokuroro Evaldo Pašilio prašymą leisti patraukti Seimo narį Petrą Gražulį baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvę, rašo Seimo spaudos tarnyba.

  "Šiandien posėdžiavusi Seimo Laikinoji tyrimo komisija dėl sutikimo Lietuvos Respublikos Seimo narį Petrą Gražulį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, jį suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę balsų dauguma nutarė siūlyti Seimui pritarti, kad Seimo narys Petras Gražulis būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas ar kitaip suvaržyta jo laisvė", — teigiama pranešime.

  Pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją, Seimo narys turi teisinę neliečiamybę ir be Seimo sutikimo jo negalima traukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti laisvę.

  Gražuliui norima pateikti įtarimus dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi vadinamojoje "Judex" byloje. 

  Šiuo metu pareigūnų turimi duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad Gražulis nuo 2015 metų gegužės iki 2017 metų vasario, veikdamas uždarosios akcinės bendrovės interesais, galbūt piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, ir dėl to valstybė patyrė didelę žalą.

  Įtarimai šiuo metu pateikti buvusiam "Judex" direktoriui Rimantui Kičui. Jei Seimas panaikins imunitetą, antruoju įtariamuoju byloje taptų ir Seimo narys Gražulis.

  Dėl komisijos siūlymo Seimas planuoja spręsti šiandien, birželio 25 dieną, vakariniame posėdyje.

  Dar šia tema

  Gražulis pavadino Nausėdą viltimi Lietuvai
  Generalinė prokuratūra kreipėsi į Seimą dėl Gražulio neliečiamybės panaikinimo
  Tegai:
  Petras Gražulis

  Svarbiausios temos