08:07 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)
  74

  Antradienio vakarą ETPA priėmė rezoliuciją, kurioje Rusijos delegacija kviečiama dalyvauti birželio mėnesio sesijoje

  VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid kritikavo Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos rezoliuciją dėl Rusijos Federacijos, rašo RIA Novosti.

  Antradienio vakarą ETPA priėmė rezoliuciją, kurioje Rusijos delegacija kviečiama dalyvauti birželio mėnesio sesijoje, nors išlieka galimybė ginčyti delegacijos įgaliojimus.

  Rezoliucijoje taip pat teigiama, kad delegacijų narių balsavimo, kalbėjimo ir atstovavimo teisėms netaikomos sankcijos. Rusija paprašė patvirtinti savo įgaliojimus ETPA.

  "ETPA sprendimas praėjusią naktį grąžinti Rusiją atgal prie derybų stalo yra gėda ETPA. Nė viena iš priežasčių atimti Rusijos teisę balsuoti neišnyko", — rašė Kaljulaid Twitter paskyroje.

  Tuo tarpu Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sakė, kad Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) sprendimas grąžinti Rusiją "kenkia organizacijos autoritetui".

  Linkevičius savo Twitter paskyroje taip pat rašė, kad Lietuva yra kategoriškai prieš ETPA sprendimą.

  Be Lietuvos Rusijos grįžimui į organizaciją priešinasi ir Ukraina.

  2014 metų balandį Rusija dėl situacijos Ukrainoje ir Krymo "aneksijos" neteko balso teisės Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje ir daugumos kitų savo įgaliojimų.

  Ukrainos delegacijos atstovas Borislavas Bereza savo Facebook paskyroje parašė, kad ketina ginčyti Maskvos prašymą patvirtinti įgaliojimus. Maskva nusprendė, kad toks sprendimas yra neteisingas ir neteisėtas jos delegacijos atžvilgiu. Vėliau Rusija nustojo siųsti delegatus ir mokėti mokesčius.

  Prieš penkerius metus Rusijos delegacija neteko pagrindinių įgaliojimų organizacijoje, ir šiais metais priimta rezoliucija dėl jų grąžinimo.

  Temos:
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)

  Dar šia tema

  Rusijos deputatas: Baltijos šalys transliuoja ETPA retoriką, kuri naudinga JAV
  Seimas ragina "blokuoti" rezoliuciją dėl Rusijos sugrįžimo į ETPA
  Ukrainos delegacija pareikalavo iš sesijos pašalinti ETPA prezidentę
  Tegai:
  Rusija, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA)

  Svarbiausios temos