13:00 2019 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1006
 • RUB70.8149
  Seimo nariai Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis, archyvinė nuotrauka

  Konservatoriai prašo nutraukti ryšius su Tarpparlamentine ortodoksų asamblėja

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  7401

  Pasak Kasčiūno, prieš 25 metus įsteigtos asamblėjos paskirtis buvo ginti stačiatikių teises ir laisves, tačiau šiandien ji tapo "platforma rusiškojo pasaulio" plėtrai

  VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. Konservatoriai Laurynas Kasčiūnas, Audronius Ažubalis ir Arvydas Anušauskas kreipėsi į Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį dėl Seimo ryšių su Tarpparlamentine ortodoksų asamblėja nutraukimo, rašoma Seimo pranešime.

  Tarpparlamentinė ortodoksų asamblėja (toliau TOA) buvo įkurta Rusijos ir Graikijos iniciatyva 1994 metais, siekiant suformuoti parlamentarų-ortodoksų poziciją civilizacijos raidos, jos galimybių ir pavojų klausimais.

  "TOA stebi ir vertina Europoje vykstančius pokyčius, siekia pabrėžti stačiatikybės, kaip kultūros išraiškos, vaidmenį Europos Sąjungoje, stačiatikybės pagalba ieško efektyvių priemonių nacionalistinių, konfesinių ir religinių konfliktų sprendimui ginant nacionalines ir religines mažumas bei kitų tikslų. Pirminiai šios asamblėjos tikslai sveikintini ir gerbtini", — teigė Kasčiūnas.

  Pasak Kasčiūno, prieš 25 metus įsteigtos asamblėjos paskirtis buvo ginti stačiatikių teises ir laisves, tačiau šiandien ji tapo "platforma rusiškojo pasaulio" plėtrai. Kremlius šią organizaciją "naudoja siekiant sumažinti savo tarptautinę izoliaciją, švelninti tarptautines sankcijas, kurti Kremliaus kaip krikščioniškų vertybių gynėjo iliuziją", nors asamblėjai šiandien vadovauja Rusijos komunistų partijos narys, o komunizmas visada skelbė karą religijai, naikino ją arba vertė ją komunistinės ideologijos įkaite.

  "Atsižvelgiant į įvykius, kurie vyko asamblėjos sesijos Sakartvele metu, kai kilo masiniai protestai ir į kitas įvardintas priežastis bei į tai, kad į šios asamblėjos sesijas Seimo valdybos sprendimais yra komandiruojami Seimo nariai, prašome Jūsų nutraukti Seimo ryšius su TOA ir daugiau nekomandiruoti Seimo narių į šios asamblėjos sesijas", — sako Kasčiūnas.

  Seimo nariai Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis garsėja savo rusofobiniais pareiškimais.

  Anksčiau Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį dėl neva "su Rusija susijusių įmonių" dalyvavimo Lietuvos kariuomenės pirkimuose.

  Be to, konservatorių frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybą ir Lietuvos radijo ir televizijos komisiją, ragindami "atlikti tinklalapio "Sputniknews.lt" tyrimą ir "imtis įstatymuose numatytų veiksmų", neatmetant galimybės duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams panaikinti galimybę Lietuvos Respublikos teritorijoje pasiekti "Sputnik" grupės interneto svetaines.

  Minėtų Seimo narių iniciatyva, Rusijos dainininkui Grigorijui Lepsui uždrausta įvažiuoti į Lietuvą. 

  Dar šia tema

  Seime siūloma užblokuoti prieigą prie "Sputnik Lietuva" interneto svetainės
  Kasčiūnas nori ištirti, ar lietuvių duomenimis per Facebook nepasinaudojo Rusija
  Ažubalis ir Kasčiūnas kreipėsi į VSD dėl nepasitikėjimo "Huawei"
  Kasčiūnas ragina pasirašyti peticiją "Už Petro Cvirkos paminklo nukėlimą"
  Šimonytė, Ažubalis ir Kasčiūnas pasipiktino Lepso koncertu Lietuvoje
  Tegai:
  Laurynas Kasčiūnas

  Svarbiausios temos