21:20 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  85

  Bendru mašinų gamintojo ir Lietuvos sutarimu, pagal Lietuvos reikalavimus gaminamos mašinos, išlaikant sąsajas su Lietuvos istorija ir Lietuvos kariuomenės tradicijomis, yra vadinamos ne "Boxer", o "Vilkas"

  VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. Į Lietuva atgabentos pirmosios pėstininkų kovos mašinos "Vilkas", pradėta jų serijinė gamyba, parneša Krašto apsaugos ministerijos (KAM) spaudos tarnyba.

  "Lietuvą birželio 25 dieną pasiekė pirmosios dvi pėstininkų kovos mašinos (PKM) "Vilkas". Po metus trukusių intensyvių "Vilkas" testavimų Vokietijos ir Nyderlandų poligonuose ir testavimo centruose, pradėta Lietuvos kariuomenei skirtų skyriaus lygio kovos mašinų serijinė gamyba", — rašoma pranešime.

  PKM "Vilkas" pagal Lietuvos kariuomenės reikalavimus pagamino Vokietijos kompanija ARTEC. Juose sumontuoti Izraelio gamybos ginkluotės bokšteliai, apginkluoti 30 mm patrankomis MK-44S ir prieštankinėmis raketomis "Spike LR", taip pat integruota kita specializuota įranga ir elektroninės sistemos.

  Пехотная боевая машина Волк, архивное фото
  Pirmosios PKM "Vilkas" priėmimo procedūroms pristatomos į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo batalioną Rukloje

  Pirmosios PKM "Vilkas" priėmimo procedūroms pristatomos į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo batalioną Rukloje ir tik po priėmimo bus oficialiai perduotos Lietuvos kariuomenei naudojimui.

  Pagal 2016 metų Lietuvos, PKM gamintojo ARTEC konsorciumo ir tarptautinės ginkluotės pirkimo organizacijos OCCAR sudarytą 385,6 mln. eurų vertės sutartį, 88 PKM "Vilkas" bus pristatytos į Lietuvą iki 2021 metų pabaigos. Planuojama, kad jau per 2019 metus Lietuvą pasieks iš viso 15 kovos mašinų "Vilkas".

  KAM pabrėžia, kad kovos mašinų "Vilkas" ugnies galios, manevro ir įgulos apsaugos derinys geriausiai atitinka Lietuvos kariuomenės poreikius tiek šalies gynybai, tiek dalyvavimui tarptautinėse operacijose. PKM "Vilkas" bus aprūpinti Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionai.

  Pagal atskirai įsigytą logistinį paketą, Lietuvos kariuomenė nuo 2017 metų pabaigos naudoja dvi mokomąsias pėstininkų kovos mašinas "Boxer" be ginkluotės sistemų, kurios sukomplektuotos kariuomenės vairuotojams rengti. Taip pat yra tiekiamas logistinio palaikymo paketas — atsarginės dalys, specialieji įrankiai, simuliacinės sistemos, techninė ir mokomoji dokumentacija, mokomosios priemonės.

  Пехотная боевая машина Волк, архивное фото
  Juose sumontuoti Izraelio gamybos ginkluotės bokšteliai

  Šiuo metu Lietuvos kariuomenėje naudojami HMMWV ir Toyota "Land Cruiser 200" šarvuotieji visureigiai. Be planų įsigyti šarvuotus visureigius JLTV, Lietuva iš JAV gamintojų perka priešlėktuvines raketas, bokštelius kovinei technikai, prieštankines sistemas "Javelin", kitą įrangą.

  Пехотная боевая машина Волк, архивное фото
  PMK apginkluoti 30 mm patrankomis MK-44S ir prieštankinėmis raketomis "Spike LR"

  Pernai Karoblis paskelbė, kad reikia modernizuoti Lietuvos Respublikos kariuomenę ir investuoti į ją. Pasak ministro, kariuomenė turėtų būti modernizuota, tinkamai pasiruošusi atremti galimas grėsmes. Karoblis pranešė, kad Lietuva planuoja iš JAV įsigyti 200 šarvuotų visureigių, kurių vertė yra 100 milijonų eurų.

  Pėstininkų kovinė mašina Boxer
  © Sputnik /
  Pėstininkų kovinė mašina "Boxer"

  Dar šia tema

  Karo ekspertas: Pentagonas siunčia Baltijos šalims tai, ką tinka tik perlydyti
  Lietuvą pasiekė JAV prieštankinių sistemų "Javelin" raketos
  Lietuva įsigis iš JAV 142 mln. eurų vertės visureigius
  Tegai:
  Krašto apsaugos ministerija (KAM), "Boxer"

  Svarbiausios temos