20:38 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  82

  Arba Baltijos šalių lyderiai abejingi savo piliečių likimui, arba negali pareikšti savo nuomonės, nes yra priklausomos nuo Aljanso ir ES, sakė politikos analitikas Igoris Šatrovas

  VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. Palangoje, Jono Basanavičiaus gatvėje, tarp grupės vyriškių kilo konfliktas, buvo sulaikyti aštuoni britų kareiviai.

  Visiems jiems buvo nustatytas nuo 0,88 iki 2,07 promilių girtumas.

  Interviu Sputnik Lietuva politikos analitikas Igoris Šatrovas pažymėjo, kad NATO šalių karių elgesys užsienio valstybių teritorijose — tai "okupacinės kariuomenės" elgesys.

  "Manau, kad mes, žinoma, turėtume užjausti lietuvius, bet apskritai, galime būti ramūs dėl savo saugumo, nes vienareikšmiškai tokie kariai nekelia grėsmės Rusijos Federacijai. <…> Baltijos šalių gyventojai pirmiausia turėtų užduoti klausimus savo vyriausybėms, kurios, matyt, yra visiškai abejingos savo piliečių likimui ir sveikatai, abejingos tiek, kad negali taikyti jokių priemonių savo teritorijoje esantiems užsienio kariams", — sakė jis.

  Kita vertus, ekspertas neatmeta, kad Baltijos šalių vadovybės tiesiog neturi galimybės prieštarauti NATO šalims.

  "Arba jos tiesiog tikrai neturi galimybės. Jos taip priklauso tiek nuo NATO, tiek nuo ES, kad negali išreikšti savo nuomonės. Arba gerai žino, kad niekas jų nuomonės nepaisys", — teigė jis.

  Baltijos šalių politikai periodiškai prašo NATO ir Jungtinių Valstijų stiprinti savo pajėgas regione, argumentuodami tuo, kad neva auga "Rusijos grėsmė". Pastaruoju metu karinių kontingentų ir Aljanso įrangos, esančios prie Rusijos sienų, skaičius išaugo kelis kartus.

  Tačiau Maskva ne kartą pabrėžė, kad ji neketina nieko pulti. Kaip pažymėjo Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, NATO naudojasi Vakarų isterija, nes nori dislokuoti Rytų flange daugiau pajėgų ir karinės technikos.

  Dar šia tema

  Karo ekspertas: Lietuva virto JAV ir ES karinių šiukšlių surinkėja
  Politologas: JAV naudojasi Baltijos šalimis kaip ES ekonomikos "smaugimo priemone"

  Svarbiausios temos