05:27 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Priimtos pataisos užtikrina baudų neišvengiamumą verslo srityje

  VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė patvirtino Konkurencijos, Teisėkūros pagrindų, Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo bei Reklamos įstatymų pataisas, kurios skatins sąžiningą verslo konkurenciją, atgrasys nuo piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi ir vartotojų klaidinimo, neleis išvengti paskirtų baudų, praneša Prezidentūra.

  Prezidentės inicijuotais Reklamos įstatymo ir Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo pakeitimais nustatytos su įmonės pajamomis susietos baudos. Jos sieks iki 3 proc. metinių pajamų, bet ne daugiau nei 100 tūkst. eurų. Prasižengus pakartotinai, bauda bus griežtesnė.

  "Toks reglamentavimas ne tik užtikrins baudų neišvengiamumą, bet ir atgrasys nuo pažeidimų bei užtikrins viešąjį — baudų surinkimo į biudžetą — interesą", — teigiama parnešime.

  Pažymima, kad baudų apskundimas teismui jau nebus būdas vilkinti jų mokėjimą ar visai išvengti, pabloginus įmonės finansinę būklę. Konkurencijos įstatymo pakeitimais įtvirtinta prievolė sumokėti baudą per 3 mėnesius arba pateikti jos sumokėjimą užtikrinančią garantiją. Ją bus privalu pateikti ir tais atvejais, kai nutarimai dėl baudų skyrimo skundžiami teismui, po to ilgai ir dažnai nepagrįstai bylinėjantis.

  Dar šia tema

  "Politico" atskleidė, kodėl Grybauskaitei bus sunku gauti postą ES
  Dalios nuopelnai tėvynei: ar Nausėda pratęs Grybauskaitės darbelius
  Grybauskaitė siūlo leisti piliečiams karo atveju turėti teisėtai įgytus ginklus
  Tegai:
  verslas, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos