18:35 2019 Liepos 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1215
 • RUB70.6525
  Linas Linkevičius, archyvinė nuotrauka

  Linkevičius pasiryžęs atstovauti Lietuvai EK

  © Flickr/ Lithuanian Ministry of Foreign Affairs
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  5511

  Pasak užsienio reikalų ministro, būtina kuo greičiau išspręsti klausimą dėl kandidato, kad Lietuva kuo greičiau galėtų "prisiimti atsakomybės dalį" Europoje

  VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad galėtų tapti naujuoju Europos Komisijos nariu iš Lietuvos. Apie tai jis kalbėjo interviu Žinių radijui metu.

  "Laikas yra svarbus, nes jeigu mes labai vėlai apsispręsim, tai sudėtinga bus dalyvauti toje dėlionėje dėl atsakomybės sričių. (…) Nepaisant visų sudėtingų vidinių procesų, reikėtų labai neatidėlioti šių klausimų sprendimo", — sakė Linkevičius.

  Jis pabrėžė, jog Europos Komisijoje yra 27 skirtingų sričių eurokomisarų portfeliai, pačių komisarų atsakomybės sritis būna gana siaura, todėl svarbu kuo anksčiau patvirtinti Lietuvos atstovą Europos Komisijoje.

  "Manau, kad turiu pakankamai patirties dalyvauti šiame konkurse", — konstatavo Linas Linkevičius.

  Anksčiau ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius pareiškė, kad, jo nuomone, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis galėtų būti geras Europos Komisijos narys.

  Europos Sąjungos lyderiai aptars Europos Komisijos pirmininko kandidatūrą birželio 30 dieną.

  Šį rudenį baigsis dabartinio eurokomisaro Vytenio Andriukaičio, atsakingo už sveikatą ir maisto saugą, kadencija.

  Kalbant apie Europos Komisijos vadovo postą, daugelio politinių leidinių duomenimis, tai galėtų būti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Leidinyje "Politico" paskelbtas 14 moterų politikių, galinčių užimti pirmaujančias pozicijas Briuselyje, reitingas. Į šį sąrašą įtraukta dabartinė Lietuvos prezidentė.

  Tačiau, pasak eksperto Aleksandro Nosovičiaus, Vakarų analitikai žemai vertina Grybauskaitės galimybes užimti vieną iš svarbiausių ES postų. Nosovičius pažymėjo, kad Lietuvos prezidentė yra "moraliai pasenusi", o biografijoje yra per daug prieštaringų faktų, kurie neatitinka europiečių standartų.

  Dar šia tema

  Lenkai nenori Tusko vietoje matyti Grybauskaitės, rašo žiniasklaida
  Kaip kandidatai į prezidentus vertina Grybauskaitės karjeros galimybes
  Pasenusi moraliniu požiūriu: ES vadovybė nelaukia Grybauskaitės
  Buvęs EK vadovas ragina nedelsiant atšaukti sankcijas Rusijai
  "Pasikėsino į sėkmės istoriją": EK atima iš Lietuvos tai, kas vertingiausia
  Tegai:
  Europa, Lietuva

  Svarbiausios temos