01:11 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  652

  Lietuvos piliečiai, vykdami į Kaliningrado sritį turizmo, verslo ar humanitariniais tikslais, galės gauti nemokamą elektroninę vizą

  VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. Birželio 25 dieną oficialiai gauta Rusijos Federacijos nota, kurioje informuojama apie nuo liepos 1 dienos įsigaliosiančią naują vizų išdavimo tvarką į Kaliningrado sritį vykstantiems Lietuvos piliečiams, praneša Užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  "Remiantis nota, Lietuvos piliečiai vykdami į Kaliningrado sritį turizmo, verslo ar humanitariniais tikslais galės gauti nemokamą elektroninę vizą. Tam ne vėliau kaip prieš  4 kalendorines dienas iki numatomos kelionės reikės užpildyti elektroninę formą", — teigiama pranešime.

  Formą galima bus užpildyti Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje (nuoroda http://electronic-visa.kdmid.ru/index.html ).

  Tokia viza galios 30 dienų ir leis būti Kaliningrado srityje ne ilgiau kaip 8 paras nuo įvažiavimo. Į kitas Rusijos Federacijos teritorijas su šia viza vykti nebus galima.

  Kaip anksčiau sakė Kaliningrado srities kultūros ir turizmo ministras Andrejus Jermaka, kitais metais dėl naujovės į Kaliningrado sritį gali atvykti apie 1,7 mln. turistų, o pagrindinių rodiklių, įskaitant turizmo pajamas, augimas sudarys apie 7 proc.

  Pasak Jermako, turizmo plėtrai 2019 metais iš Kaliningrado srities biudžeto bus skirta 93 mln. rublių (apie 1,3 mln. eurų).

  Dar šia tema

  Ekspertas: nepaisant Vilniaus retorikos, lietuviai nori atvykti į Krymą
  Turizmo statistika: lietuviai teikia pirmenybę Baltarusijai, JK ir Latvijai
  Rojus be sienų: paskelbti geriausi pasaulyje paplūdimiai
  Tegai:
  viza, Kaliningrado sritis, Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos