12:50 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  140

  Tai įvyko po to, kai Parlamentinė Asamblėja priėmė rezoliuciją, patvirtinančią Rusijos delegacijos įgaliojimus

  VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. Estijos, Gruzijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Slovakijos delegacijos nusprendė palikti ETPA sesiją po to, kai Ukrainos delegacijos vadovas Vladimiras Arjevas paskelbė pranešimą Facebook paskyroje apie tai, kad Ukraina atsisako dalyvauti ETPA sesijoje.

  ETPA sesija
  © Sputnik / Доминик Бутен

  Tai įvyko po to, kai Parlamentinė Asamblėja priėmė rezoliuciją, patvirtinančią Rusijos delegacijos įgaliojimus.

  Vėliau Slovakijos parlamento pirmininkas Andrejus Danko paneigė informaciją, kad respublikos delegacija paliko ETPA sesiją dėl Rusijos. Bendrame pareiškime Danko ir Slovakijos delegacijos vadovas ETPA sesijoje Lubos Blaga sakė, kad dauguma delegacijų narių balsavo už Rusijos delegacijos teisių grąžinimą, tik vienas narys balsavo prieš, Martinas Poliačikas. Be to, jis piktnaudžiavo savo įgaliojimais ir pasirašė šešių kitų šalių, kurios paliko sesiją, pateiktą bendrą dokumentą.

  Rezoliucija, patvirtinanti Rusijos delegacijos įgaliojimus

  Priimtame dokumente teigiama, kad Maskva turi įgyvendinti visas 2014 ir 2015 metų rezoliucijose pateiktas rekomendacijas, grįžti prie bendradarbiavimo su visais Asamblėjos komitetais ir pradėti "konstruktyvų dialogą dėl savo įsipareigojimų vykdymo". Organizacija taip pat paragino Rusiją paleisti Ukrainos jūreivius, kurie praėjusių metų lapkritį buvo sulaikyti už Rusijos Federacijos valstybės sienos pažeidimą.

  Be to, ETPA paragino Rusiją sumokėti visas įmokas į Europos Tarybos biudžetą.

  Reakcija į rezoliuciją

  Rusijos delegacijos ETPA vadovo Piotro Tolstojaus nuomone, Rusijos Federacijos delegacijos įgaliojimų grąžinimas Asamblėjai yra sankcijų grandinės nutraukimas.

  Iškart po balsavimo jis sakė, kad tai, kas atsitiko, yra "galimybė visiškai atstovauti mūsų šalies interesams seniausioje Europos parlamentinėje organizacijoje, tai yra galimybė nutraukti Ukrainos skleidžiamą propagandą".

  Pasak Leonido Sluckio, Rusijai dalyvauti ETPA nebus lengva, bus prieštaravimų ir provokacijų prieš Rusijos delegaciją.

  Parlamento narys pabrėžė, kad visa tai sumažės, jei ETPA kolegos matys ne virtualią Rusiją, o gyvą Rusiją, gyvą parlamentinę delegaciją, atstovaujamą konkrečių žmonių.

  Rusijos sugrįžimas į ETPA

  2014 metų balandžio mėnesį Rusijos delegacijai ETPA buvo atimta balsavimo teisė dėl įvykių Ukrainoje ir Krymo susijungimo su Rusija. 2015 metais ETPA du kartus svarstė Rusijos delegacijos įgaliojimų atkūrimo klausimą, tačiau sankcijos buvo tik sugriežtintos.

  Reaguodama į tai, delegacija pareiškė atsisakanti dirbti tokiomis sąlygomis, o 2016–2018 metais nepateikė prašymo patvirtinti savo įgaliojimus. 2017 metų birželio mėnesio pabaigoje Rusija paskelbė, kad sustabdo dalį savo įmokų mokėjimo.

  Antradienį ETPA priėmė rezoliuciją, leidžiančią Rusijos delegacijai dalyvauti birželio mėnesio sesijoje. Dokumente taip pat teigiama, kad delegacijų teisėms balsuoti, kalbėti ir būti atstovaujamiems nėra taikomos sankcijos.

  Dar šia tema

  Ukrainos delegacija pareikalavo iš sesijos pašalinti ETPA prezidentę
  Estijos prezidentė rezoliuciją dėl Rusijos sugrįžimo į ETPA pavadino "gėda"
  Rusija grįžta į ETPA. Lietuva — kategoriškai prieš
  Paskelbtos valstybės, kurios palaikė Rusiją ETPA
  Rusijos Dūma pareiškė, kad kelios šalys ETPA žaidžia nesąžiningus žaidimus prieš Rusiją
  Tegai:
  Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), Rusija

  Svarbiausios temos