10:08 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Pasak Aksenovo, Rusijos grįžimas į ETPA taip pat yra gera pamoka dabartinei Ukrainos vadovybei, kuri kartoja pražūtingas buvusios valdžios klaidas

  VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. Rusijos delegacijos įgaliojimų atkūrimas Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje buvo pagrindinis Ukrainos propagandos pralaimėjimas ir Kijevo valdžios institucijų užsienio politikos žlugimas, sakė Krymo vadovas Sergejus Aksenovas.

  Trečiadienį ETPA priėmė rezoliuciją, kurioje patvirtino Rusijos delegacijos įgaliojimus.

  "Tai yra Europos blaivaus mąstymo pergalė prieš rusofobiją. Suverenių tautų Europos prieš vasalų Europą. Ir, žinoma, tai yra pagrindinis Ukrainos propagandos pralaimėjimas su jos nuolatiniu riksmu dėl Krymo "okupacijos"", — rašė Aksenovas savo puslapyje "VKontakte".

  "Iš esmės tai yra viso Kijevo užsienio politikos elgesio modelio žlugimas. Kijevas įsijautė į tarptautinio skundiko ir kurstytojo vaidmenį, yra įpratęs pasiekti savo tikslus, naudodamasis isterija, meluodamas ir šmeiždamas", — pridūrė respublikos vadovas.

  Jo nuomone, Rusijos grįžimas į ETPA taip pat yra gera pamoka dabartinei Ukrainos vadovybei, kuri kartoja pražūtingas buvusios valdžios klaidas.

  2014 metų balandžio mėnesį iš Rusijos delegacijos ETPA buvo atimta balsavimo teisė dėl įvykių Ukrainoje ir Krymo susijungimo su Rusija. 2015 metais ETPA du kartus svarstė Rusijos delegacijos įgaliojimų atkūrimo klausimą, tačiau sankcijos buvo tik sugriežtintos.

  Reaguodama į tai, delegacija pareiškė atsisakanti dirbti tokiomis sąlygomis, o 2016–2018 metais nepateikė prašymo patvirtinti savo įgaliojimus. 2017 metų birželio mėnesio pabaigoje Rusija paskelbė, kad sustabdo dalį savo įmokų mokėjimo.

  Antradienį ETPA priėmė rezoliuciją, leidžiančią Rusijos delegacijai dalyvauti birželio mėnesio sesijoje. Dokumente taip pat teigiama, kad delegacijų teisėms balsuoti, kalbėti ir būti atstovaujamiems nėra taikomos sankcijos.

  Dar šia tema

  Ukraina atšaukė savo ambasadorių Europos Taryboje
  Ukraina nesukėlė nesantaikos ETPA, tvirtina Zacharova
  Ukrainos delegacija pareikalavo iš sesijos pašalinti ETPA prezidentę
  Tegai:
  Ukraina, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), Rusija

  Svarbiausios temos