23:45 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  115

  Pasak žurnalisto, "Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų" partija savo veiksmais tampa panaši į Džordžo Orvelo romane aprašytą "Teisybės ministeriją"

  VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. Žurnalistas Andrius Tapinas savo Facebook pauslapyje atskleidė, kaip "Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų" (TS-LKD) partijos atstovai apskundžia savo bendrapartiečius dėl neva "netinkamo" kito kandidato rėmimo prezidento rinkimuose.

  Pasak jo, konservatoriai gan įdomiai traktuoja "mūsų jauną demokratiją", nes, išreiškiant kitokią nuomonę ar paramą kitam kandidatui, kurio partija nepalaiko, atsiranda skundas Priežiūros komitetui.

  Tapinas paskelbė konservatorių Vykdomojo rinkimų štabo vadovo Andriaus Vyšniausko kreipimąsi į TS-LKD Priežiūros komitetą.

  Dokumente išvardinti dešimt atvejų, kai partijos nariai viešai ir neviešai rėmė kitą kandidatą prezidento rinkimų metu. Pavyzdžiui, Tapinas išskyrė Aisčio Stalaučinsko, Kaišiadorių rajono skyriaus nario, atvejį.

  Viešai Facebook socialiniame tinkle jis rėmė Gitaną Nausėdą, dalyvaudamas "Laisvės TV" laidos "Laikykitės ten" laidos ir Lietuvos žinių apklausose, rašoma dokumente apie Stalaučinską.

  "Nes įsivaizduojat, kad šitas svolačius padarė — jis "Laikykitės ten" apklausoje Facebooke balsavo ne už Šimonytę, o už Nausėdą!" — pakomentavo Tapinas.

  Be to, žurnalistas tarp visų dešimties pavyzdžių išskyrė Vilijos Aleknaitės-Abramikienės atvejį. Kreipimesi tvirtinama, kad ji privačiame susirašinėjime suabejojo, ar verta balsuoti už tą kandidatę, kurią remia partija. Be to, teigiama, kad tai ji darė, pasitelkdama prof. Vytauto Landsbergio viešai iškeltos minties interpretaciją. Jos asmeninį susirašinėjimą partijos atstovui anonimiškai atsiuntė pasipiktinęs asmuo.

  "O Vilija Aleknaitė-Abramikienė privačiai kažką ne taip parašė — siūlyčiau konfiskuoti turtą ir į jos butą įkeldinti lojaliai mąstančius konservatorius. Ir apskundė anonimas — sveiki, 1937-ieji", — rašo Tapinas.

  Anot jo, panašūs skundai įrodo, jog konservatoriai "blogesni už Karbauskį". Žurnalistas pareiškė, kad TS-LKD artėja prie "Teisybės ministerijos" iš Džordžo Orvelo romano "1984".

  "Juk su tokiais skundais jūs esat blogesni už Karbauskį, ten tai vienas tijūnas su botagu, o čia jūs visa Teisybminės struktūrą kuriat. Jaunosios demokratijos sargai", — rašo Tapinas.

  Galiausiai žurnalistas kreipiasi į Gabrielių Landsbergį ir ragina jį atsiprašyti savo partijos narių.

  "Gabrielius Landsbergis, aš aišku ne specialistas, bet gal visai gerai būtų viešai išstoti ir atsiprašyti savo partiečių už tokį nepasitikėjimą ir minčių policiją, ir kuo greičiau, nes dar 40 metų opozicijoj sėdėsit", — tvirtina Tapinas.

  Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai vyko šių metų gegužę. Konservatoriai kandidate iškėlė Seimo narę Ingridą Šimonytę, kuri pateko į antrąjį rinkimų turą. Tačiau rinkimus laimėjo Gitanas Nausėda, kurį pirminiuose TS-LKD kandidatų rinkimuose kandidatu iškėlė 28 partijos skyriai.

  Daugelis ekspertų rinkimų metu, nepaisant Nausėdos ir Šimonytės konfrontacijos, tvirtino, kad abu kandidatai, būdami konservatorių linijos rėmėjai, yra "dvi tos pačios monetos pusės", ir netgi kandidatų ekonominės programos skyrėsi taip mažai, kad jas painiojo patys lietuviai.

  Šimonytė tapo pirmojo turo lydere, tačiau Nausėda laimėjo antrąjį turą, pelnęs 65,86 proc. balsų.

  Dar šia tema

  Nematė, bet pasmerkė: kam Lietuvoje reikalingas skandalas dėl rentos deputatams
  Dalia išeina, planai lieka: Lietuva ruošia naują maidaną. Šį kartą Minske
  Tegai:
  Andrius Tapinas, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD)

  Svarbiausios temos