06:03 2019 Liepos 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Dalia Grybauskaitė ir Valdas Adamkus, archyvinė nuotrauka

  Adamkus apie Grybauskaitės valdžią: tas, kas buvo tabu, šiandien pilasi per viršų

  © Photo: LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTĖ
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  22630

  Buvęs Lietuvos prezidentas pakomentavo Dalios Grybauskaitės kadencijos pabaigą, užsiminė apie jos sprendimus, kurių pats neleistų

  VILNIUS, birželio 29 — Sputnik. Dalios Grybauskaitės kadencija buvo banguojanti — padaryta gerų ir reikalingų darbų, bet buvo dalykų, kurių niekada nebūčiau leidęs, LRT Radijui sakė prezidentas Valdas Adamkus.

  Paklaustas apie gyvenimą po kadencijos pabaigos, Adamkus užsiminė ir apie Dalios Grybauskaitės valdymo laikotarpį.

  "Visa Lietuvos visuomenė jaučia tos kadencijos pabaigą. Tas, kas dešimt metų buvo tabu, šiandien pilasi per viršų. Tai parodo tam tikrus nesutarimus ir visuomenės nesutikimą su buvusia užimta politine linija bei kai kuriais sprendimais", — sakė Adamkus.

  Jis pridūrė, kad Grybauskaitės "kadencija buvo banguojanti", nes buvo padaryta gerų ir reikalingų darbų, bet buvo ir dalykų, kurių "niekada nebūčiau leidęs ir nesutikčiau, kad jie buvo naudingi bendram mūsų valstybės vystymuisi ir tolimesnio gyvenimo kūrimui".

  Aptarė prezidentas ir savo santykį su Prezidentūra.

  "Per tuos dešimt metų turbūt kažkas perkirpo telefono laidus tarp priekinės Prezidentūros pusės ir antrosios, kur mes esame įsikūrę. Bendravimo visiškai nebuvo. Jeigu būtų buvęs bent vienas telefono skambutis, būtume jį užregistravę ir įtraukę į istoriją", — sakė Adamkus.

  Taip pat prezidentas pakomentavo savo žodžius apie tai, kad istorija parodys, ar Dalios Grybauskaitės kadencija buvo labiau teigiama ar neigiama. Jis pabrėžė, kad vengia atsakymų, nes nenori atskleisti savo galbūt neteisingą vertinimą.

  "Palikime tai vertinti istorijos apžvalgininkams ateityje, jie po 50 metų, vartydami dokumentus, įvertins vienus ar kitus sprendimus. Jie bus tikrai teisingesni nei mes, kurie dalyvavome šiame procese. Šį klausimą palieku atsakyti istorijai", — pabrėžė prezidentas.

  Paklaustas, kokių pirmųjų darbų jis rekomenduotų imtis Gitanui Nausėdai, Adamkus teigė, jog, jo nuomone, išrinktasis prezidentas "yra pajėgus, intelektualus ir atsakomybę jaučiantis žmogus".

  "Jis pats apsispręs, kas yra būtiniausia, ką jo štabas pristatys ir kokie įstatymai bus iškelti dėl Seimo ar Vyriausybės sudarymo. Yra darbų, kuriuos reikės neatidėliojant vykdyti ir, manau, kad jis juos vykdys. Kai jis buvo vienas iš mano patarėjų, aš pajutau jo pajėgumą, intelektą ir, manau, kad jis tikrai jį išnaudos", — sakė Adamkus, pažymėdamas, kad visada pasiruošęs patarti Nausėdai.

  Interviu pabaigoje prezidentas pasidalino įsitikinimu, kad Lietuva, kaip valstybė, juda teisinga linkme. Tai, anot jo, įrodo noras būti Vakarų Europos dalimi ir lygiaverčiais jos nariais.

  Valdas Adamkus yra 5-asis ir 7-asis Lietuvos prezidentas. Pirmąją kadenciją jis ėjo 1998-2003 metais, antrąją — 2004-2009 metais.

  Liepos 12-ąją vyks Gitano Nausėdos inauguracija, išrinktasis prezidentas oficialiai pradės eiti Lietuvos vadovo pareigas, ir tokiu būdu pasibaigs Dalios Grybauskaitės dešimt metų trukęs valdymas.

  Dar šia tema

  Aukštai kilus žemai krisi: Grybauskaitė netinkama nei Lietuvai, nei Europai
  Grybauskaitė metiniame pranešime ragino "smerkti agresorių"
  Baigusi kadenciją Grybauskaitė be rentos turės ir keturis pagalbininkus
  Tegai:
  Dalia Grybauskaitė, Valdas Adamkus

  Svarbiausios temos