00:16 2020 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  96

  Pasak Grybauskaitės, politinės jėgos nėra subalansuotos, o daugelis kriterijų, renkantis kandidatus į vadovaujančias pareigas, yra tiesiog pamiršti

  VILNIUS, liepos 1 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė apkaltino politines partijas, patekusias į Europos Parlamentą, siekimu išsikovoti kuo daugiau politinės įtakos, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Lietuvos vadovė pabrėžė, kad kandidatų į aukščiausius ES postus išrinkimo procesą labai apsunkina tai, kad iki šiol buvo vadovaujamasi tik kandidatų priklausomybės vienai ar kitai politinei partijai kriterijumi. Tuo pačiu metu, jos nuomone, "nepagrįstai pamirštami kiti Lisabonos sutartyje numatyti kriterijai, tokie kaip geografinio ir demografinio atstovavimo, lyčių balanso".

  "Labiau nei įprastai fragmentuotame Europos Parlamente dar nėra nusistovėjusi aiški politinių jėgų pusiausvyra. Partijos nevienodai interpretuoja rinkimų rezultatus ir siekia išsikovoti kuo daugiau politinės įtakos. O tai gali rimtai apsunkinti tiek pačių Europos institucijų darbą ateityje, tiek ES sprendimų priėmimo procesą", — pareiškė Grybauskaitė.

  Sekmadienį Lietuvos prezidentė dalyvavo skubos tvarka sušauktame neeiliniame Europos Vadovų Tarybos posėdyje, kur ES šalių lyderiai siekė sutarimo dėl kandidatūrų į aukščiausius Bendrijos institucijų postus.

  Kaip praneša RIA Novosti, Europos Tarybos vadovas Donaldas Tuskas vidurdienį pristabdė ES aukščiausiojo lygio susitikimą. Derybos truko 20 valandų, tačiau lyderiai, tikriausiai, nepasiekė visiško susitarimo.

  Dabar aukščiausiojo lygio susitikimas bus atnaujintas antradienį 11:00.

  Remiantis RIA Novosti šaltiniu, tarp kandidatų į pagrindinius ES postus Lietuvos prezidentės nėra.

  Anksčiau Grybauskaitė jau pareiškė, kad užsitęsęs ES institucijų vadovų skyrimo procesas gali apsunkinti sprendimų priėmimą ir Europos Komisijos darbą.

  Kai kurie Lietuvos politikai mano, kad pasibaigus kadencijai Grybauskaitė užims vieną iš aukštų pareigybių ES. Tačiau, pasak eksperto Aleksandro Nosovičiaus, Vakarų analitikai žemai vertina jos šansus, nes, jo nuomone, dabartinė Lietuvos prezidentė yra "moraliai pasenusi", o jos biografijoje yra per daug prieštaringų faktų, kas vargu ar atitinka europiečių lūkesčius.

  Dar šia tema

  "Politico" atskleidė, kodėl Grybauskaitei bus sunku gauti postą ES
  Aukštai kilus žemai krisi: Grybauskaitė netinkama nei Lietuvai, nei Europai
  Tegai:
  Europos Parlamentas, Lietuva, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos