03:12 2019 Liepos 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1216
 • RUB70.6478
  Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, archyvinė nuotrauka

  Žiniasklaida: bandymas pradėti nepasitikėjimo procedūrą Seimo pirmininkui žlugo

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Vyriausioji rinkimų komisija
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  45 0 0

  Lietuvos Seimo pirmininkas ne kartą pareiškė, kad neketina atsistatydinti

  VILNIUS, liepos 1 — Sputnik. Bandymas pradėti nepasitikėjimo procedūrą Pranckiečiui žlugo, tai lėmė koalicijos susitarimo atidėjimą, praneša LRT.

  Kaip minėta straipsnyje, ketvirtadienį buvo atlikta  Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos narių apklausa, ar jie sutinka, kad Seimo pirmininkas priklausys koalicijos partneriams. Dauguma dalyvių sutiko, kad reikėtų laikytis Memorandumo, pagal kurį Seimo vadovo pozicija turėtų priklausyti "socialdarbiečiams". Be to, frakcijos nariai buvo paprašyti pasirašyti rezoliucijos projektą dėl nepasitikėjimo Pranckiečiu.

  "Buvo kalbama apie tai, kad surinkti parašus dėl nepasitikėjimo, bet po to vyko diskusija, kad vis dėlto tokie dalykai daromi pagal Seimo Statutą. Jeigu jau norima atstatydinti Seimo pirmininką, tam yra slaptas balsavimas, balsuojama slaptai ir tos procedūros reikia laikytis", — sako Seimo LVŽS frakcijos narys Vytautas Bakas.

  Pirmadienį Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis išklausys visus galimus koalicijos partnerius.

  Naujausiais duomenimis, susitarimo pasirašymas atidedamas iki "savaitės pabaigos".

  Derybas dėl naujos koalicijos sutarties rengia "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga", Lietuvos socialdemokratų darbo partija, partija "Tvarka ir teisingumas" ir "Lietuvos lenkų rinkimų akcija krikščioniškų šeimų sąjunga". Birželio pradžioje trys šalys pasirašė memorandumą, išskyrus lietuvos lenkų rinkimų akcija krikščioniškų šeimų sąjungą.

  Pagal dokumentą Seimo Pirmininko pareigos atitenk "socialdarbiečiams", o vyriausybės vadovo poste lieka Skvernelis. Tačiau dabartinis Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis neketina atsistatydinti. Jis pareiškė, kad išeis iš pareigų, jei taip nuspręs Seimo nariai.

  Valdančiosios partijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis teigė, kad susitarimas bus pasirašytas šią savaitę, tačiau numatoma dokumento pasirašymo data atidėta. Anksčiau planuota, kad susitarimas bus pasirašytas birželio 27 dieną.

  Dar šia tema

  Pranckietis pareiškė, kad Seime pritrūks balsų jam atstatydinti
  "Tvarkiečiai" pristatė savo sąlygas dėl koalicijos
  Valdančiųjų derybas dėl koalicijos tikimasi baigti iki liepos pradžios
  LLRA-KŠS apie koalicijos derybas: dėl daugelio dalykų pavyko susitarti
  Tegai:
  Seimas, Lietuva

  Svarbiausios temos