09:07 2021 Gegužės 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.2005
 • RUB89.7964
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  52

  Kaip pareiškė Europos Vadovų Tarybos atstovas, aukščiausiojo lygio susitikimas bus atnaujintas antradienį 11:00 valandą

  VILNIUS, liepos 1 — Sputnik. Europos Vadovų Tarybos vadovas Donaldas Tuskas vidurdienį prstabdė ES aukščiausiojo lygio susitikimą dėl pagrindinių Europos struktūrinių postų kandidatūrų koordinavimo, rašo RIA Novosti.

  Derybos truko 20 valandų, tačiau lyderiai taip ir nepriėmė galutinio sprendimo.

  Oficialios atidėjimo priežastys nėra įvardijamos.

  Kaip pareiškė Europos Vadovų Tarybos atstovas, aukščiausiojo lygio susitikimas bus atnaujintas antradienį 11:00 valandą.

  Pretendentai į Europos struktūrų pareigas

  Pagal diplomatinius šaltinius kandidatų į pagrindines pareigas Europos struktūrose sąrašas atrodo taip:

  Olandijos politiko, pirmojo Europos Komisijos vadovo pavaduotojo Franso Timermanso kandidatūra svarstoma naujo EK vadovo pareigoms užimti;

  Belgijos ministras pirmininkas Šarlis Mišelis kandidatuoja į Europos Tarybos arba Europos diplomatijos vadovo pareigas;

  Bulgarijos ekonomistė, Pasaulio banko vykdomoji direktorė Kristalina Georgijeva — Europos Vadovų Tarybos vadovės pareigoms;

  Danijos politikė, Europos komisarė konkurencijos klausimais Margret Vestager —  Europos Komisijos vadovės pavaduotojos pareigoms;

  Vokietijos politikas, Europos liaudies partijos vadovas Manfredas Vėberis — kandidatas į Europos Tarybos pirmininko postą.

  Pasak vienos iš Europos struktūrų šaltinio, Prancūzija ir Vokietija nenori pateikti kandidatų kvalifikuotos daugumos balsavimui, o Italija ir Lenkija pritaria tokiam variantui.

  Remiantis RIA Novosti šaltiniu, tarp kandidatų į pagrindinius ES postus Lietuvos prezidentės nėra.

  Anksčiau Grybauskaitė jau pareiškė, kad užsitęsęs ES institucijų vadovų skyrimo procesas gali apsunkinti sprendimų priėmimą ir Europos Komisijos darbą.

  Kai kurie Lietuvos politikai mano, kad pasibaigus kadencijai Grybauskaitė užims vieną iš aukštų pareigybių ES. Tačiau, pasak eksperto Aleksandro Nosovičiaus, Vakarų analitikai žemai vertina jos šansus, nes, jo nuomone, dabartinė Lietuvos prezidentė yra "moraliai pasenusi", o jos biografijoje yra per daug prieštaringų faktų, kas vargu ar atitinka europiečių lūkesčius.

  Dar šia tema

  Tuskas siūlo atidėti "Brexit" datą
  Tegai:
  atnaujinimas, ES vadovų susitikimas

  Svarbiausios temos