20:24 2019 Gruodžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Rusija, Maskva, archyvinė nuotrauka

  Rusija pareiškė, kad Amerikos fondas "Laisva Rusija" nepageidaujamas

  © Sputnik / Владимир Песня
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  96

  Organizacijos būstinė randasi Vašingtone (JAV), jos atstovybė Europoje — Kijeve (Ukraina)

  VILNIUS, liepos 1 — Sputnik. Rusijos prokuratūra pripažino Amerikos nevyriausybinės organizacijos fondą "Laisva Rusija" (Free Russia Foudnation) nepageidaujamu šalies teritorijoje.

  Apie tai pranešė Rusijos Generalinės prokuratūros svetainė.

  "Nustatyta, kad jos veikla kelia grėsmę konstitucinės sistemos pagrindams ir Rusijos saugumui", — rašoma departamento leidinyje.

  "Free Russia Foundation" interneto svetainėje pranešama, kad tai yra nevalstybinis fondas, kurį sukūrė rusų emigrantų grupė Vašingtone 2014 metais. Pagrindiniai organizacijos tikslai yra informuoti Amerikos politikus apie įvykius Rusijoje.

  "Fondui vadovauja rusai užsieniečiai, kurie siekia tapti balsu tų, kurie negali kalbėti apie dabartinės Rusijos vadovybės represijas. Mes atstovaujame ir koordinuojame rusų diasporą", — rašoma interneto svetainėje.

  Organizacijos būstinė yra Vašingtone (JAV), jos atstovybė Europoje — Kijeve (Ukraina).

  Šių metų balandžio mėnesį Rusijos generalinė prokuratūra paskelbė, kad keturios pelno nesiekiančios organizacijos šalyje yra nepageidautinos.

  Jų veikla, pasak generalinio prokuroro Jurijaus Čaikos, buvo susijusi su provokuojančiu protesto nuotaikų skatinimu, bandymais falsifikuoti rinkimus ir destabilizuoti padėtį Rusijoje.

  2018 metų gruodžio mėnesį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą, kuriuo pripažįstamos nepageidaujamomis užsienio nevyriausybinės organizacijos, trukdančios rinkimams šalyje. Atitinkami pakeitimai buvo padaryti įstatyme "Dėl priemonių, susijusių su Rusijos Federacijos pagrindinių žmogaus teisių ir laisvių, RF piliečių teisių ir laisvių pažeidimu".

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: kaip Lietuva ruošiasi karui su Rusija
  Rusija sukūrė nematomą lėktuvams ir dronams radarą
  Žiniasklaida: Rusija ir Kinija atsisakė mokėti doleriais
  Tegai:
  JAV, Rusija

  Svarbiausios temos