18:04 2020 Balandžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.0885
 • RUB82.5675
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)
  276

  Didžiosios Europos šalys pasisako prieš Jungtinių Valstijų diktatą, kurį remia jaunieji europiečiai, mano politinis analitikas Pavelas Šipilinas

  VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Lietuva, Ukraina, Lenkija, Latvija, Estija, Slovakija ir Gruzija, prieštaraujančios Rusijos sugrįžimui į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (ETPA), parengs bendros rezoliucijos projektą, pareiškė Lenkijos senato maršalas Stanislavas Korčevskis "Polskie Radio" eteryje.

  Interviu Sputnik Lietuva politinis analitikas Pavelas Šipilinas papasakojo, kad jaunieji europiečiai jaučiasi įžeidę dėl to,kad ETPA nesiklausė jų Rusijos dalyvavimo ETPA klausimu.

  "Taigi (atkurti visateisę Rusijos narystę Parlamentinėje Asamblėjoje — Sputnik) nori senoji Europa — vieningiausios ir tikslingiausios Parlamentinės Asamblėjos narės. Žinoma, skirtumas tarp Rytų Europos ir senosios egzistuoja ilgą laiką. Jos į jaunuosius europiečius žiūri iš aukšto. Lenkija, Baltijos šalys ir Gruzija su Ukraina, žinoma, žaidžia savo žaidimą, kuris rezonuoja su visos Europos orkestru. Jos jaučiasi šiek tiek įžeistos, nes nesugebėjo paveikti ETPA, ir jos net jaučia savo geopolitinį pralaimėjimą. Parlamentinė asamblėja, manau, savo žaidimą sužais ir neleis, kad mažesnės šalys eitų prieš rimtas šalis — Prancūziją ir Vokietiją", — pasakė analitikas.

  Šipilino teigimu, Europa netrukus supras, kad jaunieji europiečiai, vykdydami Jungtinių Valstijų politiką, kenkia regionui.

  "Turime suprasti, kad šios šalys yra JAV balsas Europoje. Europa dabar atsistojo prieš JAV diktatą ir spaudimą. Jaunosios Europos šalys šoka pagal JAV dūdą, o jos šoks tam tikrą laiką, kol, man atrodo, senoji Europa nesuvoks, kad jaunieji europiečiai, kurie vykdo JAV politiką, kenkia pačiai Europai", — pasakė analitikas.

  Rusijos teisių atkūrimas ETPA

  ETPA sesija
  © Sputnik / Доминик Бутен

  2014 metais iš Rusijos buvo atimta teisė balsuoti ETPA dėl įvykių Ukrainoje ir Krymo prijungimo. Asamblėjoje du kartus buvo keliamas Rusijos delegacijos teisių atkūrimo klausimas, tačiau nebuvo priimta jokių sprendimų, o sankcijos tik sustiprėjo.

  Maskva nustojo siųsti dokumentus, skirtus savo delegatų akreditacijai, o 2017 metais atsisakė mokėti įmokas, kol Rusijos teisės nebus visiškai atkurtos.

  2019 metais Rusijai buvo pasiūlyta sudaryti delegaciją birželio sesijai, kurioje turėjo būti iškeltas klausimas dėl šalies likimo asamblėjoje.

  Praėjusią savaitę ETPA priėmė rezoliuciją, kuri suteikia Rusijos delegacijai teisę dalyvauti birželio sesijoje. Po to buvo priimtas dokumentas, kurio pagrindu atkuriami visi Rusijos įgaliojimai.

  Temos:
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)

  Dar šia tema

  Porošenko: žengtas pirmasis žingsnis link Rusijos Krymo pripažinimo Europoje
  Lietuva atsisakė palikti ETPA sesiją dėl Ukrainos
  Septynių šalių delegacijos paliko ETPA sesiją dėl Rusijos
  Net Lietuva išdavė Ukrainą: Puškovas papasakojo apie Kijevo nesėkmę ETPA
  Tegai:
  JAV, Europa, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos