22:05 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0964
 • RUB72.1052
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  107

  Lietuvos valdžia, priimdama įstatymus, pažeidžiančius Europos demokratijos normas, diskriminuoja ir įžeidinėja savo piliečius, sako ekspertas Vladimiras Bruteris

  VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Lietuvoje įsigaliojus reikalavimui transliuoti ne mažiau kaip 90 procentų televizijos programų oficialiomis Europos Sąjungos kalbomis, Rusijoje pagamintų programų skaičius smarkiai sumažėjo.

  Interviu Sputnik Lietuva Tarptautinio humanitarinių ir politinių studijų instituto ekspertas Vladimiras Bruteris sakė, kad tokie Lietuvos valdžios institucijų sprendimai įžeidžia valstybės piliečius.

  "Mano nuomone, tai yra gryna diskriminacija. Diskriminacija, kurią vienaip ar kitaip leidžia Briuselis ir Strasbūras, o Rusija tiesiogiai nereaguoja — tiesiog todėl, kad Rusija nori būti konstruktyvi ir, kad ši problema būtų diplomatiškai išspręsta", — pažymėjo jis.

  Bruteris pridūrė, kad Jungtinėse Valstijose toks įstatymas būtų laikomas pasityčiojimu iš tautinių mažumų.

  "Būtent tokios šalys kaip Višegrado grupė, kaip Baltijos šalys, sukėlė Europos Sąjungos krizę. Daugelis Lietuvos piliečių balsuoja už kairiųjų partijų, partijų, kurios norėtų pagerinti santykius su Rusija, atstovus, bet įstatymų leidėjas stengiasi juos aplenkti, stengiasi užtikrinti, kad piliečiai neturėtų iš ko rinktis", — sakė jis.

  Pasak eksperto, pagrindinė Lietuvos konservatorių "vertė" — ksenofobija.

  "Jie turėtų žinoti, kad Rusija supranta, kad jie yra ksenofobai. Europoje taip pat supranta, tiesiog nenori kalbėti garsiai... <…> Engdama ir diskriminuodama savo piliečius, Lietuva sukuria klimatą, kuris lėmė tai, kad šalis po sovietinio laikotarpio sumenkėjo perpus. Gali būti, kad "kasčiūnai" gyvena gerai, bet likusieji — nelabai", — sakė Bruteris.

  Lygiai prieš metus priimtos Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių Lauryno Kasčiūno ir Vytauto Kernagio inicijuotos Visuomenės informavimo įstatymo pataisos, kurios įpareigojo, kad kiekviename vartotojams siūlomame retransliuojamų ir internete platinamų televizijos programų pakete ne mažiau kaip 90 proc. programos būtų oficialiomis Europos Sąjungos (ES) kalbomis.

  Taip pat buvo nustatyta, kad programos, transliuojamos ne oficialia Europos Sąjungos kalba, privalo būti įgarsintos lietuviškai. Seimo spaudos tarnyba tvirtina, kad šie pakeitimai lėmė, jog šiandien rusiškos produkcijos televizijoje mažėja. Tai, atlikus tyrimus, pastebi Lietuvos radijo ir televizijos komisija.

  Dar šia tema

  Prezidento rinkimų diena gyvai: kaip Sputnik stebėjo balsavimą Lietuvoje
  Lietuvoje mažėja rusiškų televizijos laidų apimtys
  Tegai:
  Rusijos televizija, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos