20:35 2020 Balandžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.0867
 • RUB80.6900
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)
  102

  Senosios Europos šalys supranta, kad jaunieji europiečiai tikrai neleis surinkti daug pinigų, mano politologas Dmitrijus Lysenkovas

  VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Estijos konservatorių liaudies partijos vyriausybės Komisijos narių valdyba mano, kad Estija turėtų ne tik pasitraukti iš ETPA, bet ir nustoti mokėti šiai organizacijai. Tačiau viena partija neprisiims atsakomybės už šį sprendimą, rašo Sputnik Estija.

  Maskva, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Interviu Sputnik Lietuva politologas, Tautų reikalų tarybos prie Maskvos Vyriausybės narys Dmitrijus Lysenkovas pažymėjo, kad sprendimas dėl Estijos pasitraukimo iš ETPA yra "kvailas konservatorių demaršas".

  "Delegacijos blaškosi, siekia atstovauti Europos vertybių, priešingai sveikam protui ir jų vyresniųjų brolių ir seserų, pvz., Prancūzijos, Belgijos ir Vokietijos, supratimui. Tai ne Estija, kaip respublika, ketina įvykdyti kvailą demaršą, o Estijos konservatorių liaudies partijos, kuri yra valdančiosios koalicijos dalis, taryba. Tačiau Estijos ministras pirmininkas Jüri Ratas nepalaiko idėjos palikti ETPA. Beje, Taryba pažymi, kad Rusijos balsavimo teisė buvo atkurta valingu Europos šalių lyderių sprendimu. Žinoma, tai įvyko dėl šalių, kurios yra pagrindinės ETPA dalyvės, spaudimo, jos supranta, kad nėra Europos be Rusijos, o be Ukrainos ir Gruzijos — yra. Politinės sunkiosios jėgos supranta, kad Europos politinės architektūros sunaikinimas, nepaisant politinių veikėjų dūsavimų, tiesiog neįmanomas dalykas. Be to, naudos iš jų, kaip iš ožio — nei pieno, nei vilnos", — sakė politologas.

  Rusijos teisių atkūrimas ETPA

  2014 metais iš Rusijos buvo atimta teisė balsuoti ETPA dėl įvykių Ukrainoje ir Krymo prijungimo. Asamblėjoje du kartus buvo keliamas Rusijos delegacijos teisių atkūrimo klausimas, tačiau nebuvo priimta jokių sprendimų, o sankcijos tik sustiprėjo.

  Maskva nustojo siųsti dokumentus, skirtus savo delegatų akreditacijai, o 2017 metais atsisakė mokėti įmokas, kol Rusijos teisės nebus visiškai atkurtos.

  2019 metais Rusijai buvo pasiūlyta sudaryti delegaciją birželio sesijai, kurioje turėjo būti iškeltas klausimas dėl šalies likimo asamblėjoje.

  Praėjusią savaitę ETPA priėmė rezoliuciją, kuri suteikia Rusijos delegacijai teisę dalyvauti birželio sesijoje. Po to buvo priimtas dokumentas, kurio pagrindu atkuriami visi Rusijos įgaliojimai.

  Liepos 2-ąją Rusija sumokėjo įnašą už einamuosius metus.

  Temos:
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)

  Dar šia tema

  Net Lietuva išdavė Ukrainą: Puškovas papasakojo apie Kijevo nesėkmę ETPA
  Politologas: Lietuva pademonstravo ES vertybių negerbimą Rusijos ir ETPA klausimu
  Rusija sumokėjo įnašą į 2019 metų Europos Tarybos biudžetą
  Tegai:
  Rusija, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), Estija

  Svarbiausios temos