09:03 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Pasak ES atstovybės Maskvoje vadovo Markuso Edererio, 2019 metais įvyko daug konstruktyvių susitikimų tarp Rusijos ir ES pareigūnų, be to, jis paminėjo teigiamą Ukrainos situacijos reguliavimo dinamiką

  VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Europos Sąjungos atstovybės Maskvoje vadovas Markus Edereris pažymėjo teigiamą ES ir Rusijos Federacijos santykių tendenciją 2019 metais, rašo RIA Novosti.

  "Jei lyginu 2019 metus su 2018-aisiais, manau, kad matome daugiau teigiamų pokyčių santykiuose tarp Rusijos ir Europos. Pirmiausia pastebiu, kad nebuvo tokių incidentų, kurie aptemdytų  atmosferą (Skripalių byla, incidentas Kerčės sąsiauryje — Sputnik.)," — sakė jis Suomijos pirmininkavimo ES tarybai pristatymo, kuris vyko trečiadienį Maskvoje, metu.

  Jis pažymėjo, kad 2019 metais įvyko daug konstruktyvių susitikimų tarp Rusijos ir ES pareigūnų, paminėjo teigiamą Ukrainos situacijos reguliavimo dinamiką.

  "Manau, kad jei mes ir toliau dirbsime 2019 metais pozityviai nusiteikę, jei matysime pažangą trišalėse derybose dėl dujų, jei matysime pažangą įgyvendinant Minsko susitarimus, manau, kartu su pokyčiais Ukrainoje, pasikeitus ES vadovybei, iki metų pabaigos Rusijai ir ES gali būti suteikta galimybė blaiviai įvertinti, kaip konstruktyviai plėtoti mūsų santykius," — pridūrė diplomatas.

  Rusijos teisių atkūrimas ETPA

  2014 metais iš Rusijos buvo atimta teisė balsuoti ETPA dėl įvykių Ukrainoje ir Krymo prijungimo. Asamblėjoje du kartus buvo keliamas Rusijos delegacijos teisių atkūrimo klausimas, tačiau nebuvo priimta jokių sprendimų, o sankcijos tik sustiprėjo.

  Maskva nustojo siųsti dokumentus, skirtus savo delegatų akreditacijai, o 2017 metais atsisakė mokėti įmokas, kol Rusijos teisės nebus visiškai atkurtos.

  2019 metais Rusijai buvo pasiūlyta sudaryti delegaciją birželio sesijai, kurioje turėjo būti iškeltas klausimas dėl šalies likimo asamblėjoje.

  Praėjusią savaitę ETPA priėmė rezoliuciją, kuri suteikia Rusijos delegacijai teisę dalyvauti birželio sesijoje. Po to buvo priimtas dokumentas, kurio pagrindu atkuriami visi Rusijos įgaliojimai.

  Dar šia tema

  Europiečiai nepatenkinti JAV sankcijomis prieš ES projektus su Rusija
  Rusija ir ES pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo Baltijos jūroje
  Estija įtaria, kad Rusija bando sunaikinti ES ir NATO vienybę
  Vokietija paragino ES užmegzti gerus kaimyniškus santykius su Rusija
  Ekspertas: ES, nepaisant sankcijų, suranda būdą prekiauti su Rusija
  Tegai:
  Ukraina, Rusija, Maskva, ES

  Svarbiausios temos