14:31 2019 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1006
 • RUB70.8149
  Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė

  Politologas: ES nereikia tokių politikų, kaip Lietuvos prezidentė

  © Photo: LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTĖ
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  24030

  Lietuvos lyderės "geležinė valia" pasireiškė nebent konflikte su kaimynais, tačiau tai ne ta savybė, kurios reikia ES vadovams, mano politologas Jurijus Svetovas

  VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. ES vadovai trijų dienų aukščiausiojo lygio susitikimo Briuselyje (birželio 30 — liepos 2 dienomis) metu sugebėjo išrinkti kandidatus į svarbiausius Europos Parlamento (EP) postus. Jais tapo Vokietijos, Belgijos, Ispanijos, Prancūzijos atstovai.

  Į šiuos sąrašus neįtrauktas dabartinės Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės vardas, kuriai kai kurie politikai ir ekspertai pranašavo vieno iš pagrindinių skyrių vadovo Briuselyje postą.

  Vienintelis kandidatas, kuris kol kas nėra žinomas, — naujas Europos Parlamento pirmininkas.

  Dabar visas kandidatūras turi patvirtinti nauja EP sudėtis.

  Interviu Sputnik Lietuva politologas Jurijus Svetovas pažymėjo, kad Grybauskaitė nesugeba siekti kompromisų, todėl ji negi būti išrinkta į tokią rimtą poziciją.

  "Ji yra "vanagas", kuris atliko tam tikras įnirtingų išpuolių prieš Rusiją užduotis. Ir kam ji reikalinga vadovaujančiuose postuose Europos Sąjungoje? <...> Grybauskaitės laikai baigėsi, ir mes galime prisiminti, kad buvo gi tokių vanago būdo politikų. Latvijoje buvo tokia ponia prezidentė, Estijoje — taip pat. Jos vėliau niekam nebuvo reikalingos. Ji [Grybauskaitė] — atidirbta medžiaga", — pasakė politologas.

  ES lyderiai išrinko, kas vadovaus Europos Komisijai >>

  Svetovas pažymėjo, kad Lietuvos prezidentė negali būti laikoma "geležine ledi".

  "Ar ji užtikrino Lietuvos ekonominę gerovę? Mano nuomone, ne, ir kalbėti apie tai, kad jos "geležinė valia" pasireiškė konflikte su kaimynais — tai ne ta savybė, kurios reikia Europos Sąjungai. Ten reikia suderinti 27 šalių interesus tarpusavyje, plius palaikyti santykius su Kinija, JAV, Rusija. Ką Grybauskaitė gali pasiūlyti šioje srityje? Nieko. Štai ji sėdės, dirbs Europos Parlamento deputate. Jei prireiks pasakyti kažkokius šlykščius žodžius Rusijos atžvilgiu, ji iš karto pasirodys", — padarė išvadą politologas.

  Dar šia tema

  Vilniuje vyko kadenciją baigiančiai Lietuvos prezidentei skirtas koncertas — video
  Prancūzijos prezidentas pavadino pražūtimi užsitęsusias derybas dėl ES postų
  Dalia Grybauskaitė nepageidaujama ES vadovų gretose
  Tegai:
  ES, Lietuva, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos