18:24 2019 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1030
 • RUB70.3933
  Kibernetinis saugumas, archyvinė nuotrauka

  Lietuva skirs septynis milijonus eurų kibernetiniam saugumui

  CC0 / Pexels
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  12 0 0

  Dalį pinigų planuojama gauti iš Europos Sąjungos

  VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. Lietuvos vyriausybė patvirtino kibernetinio saugumo planą iki 2021 metų. Iš viso projektui planuojama skirti apie septynis milijonus eurų iš valstybės biudžeto ir ES fondų, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

  Šis dokumentas buvo priimtas kaip Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos dalis, kurią Lietuva praeitą vasarą patvirtino laikydamasi ES tinklo saugumo ir informacijos sistemų direktyvos.

  "Tarp daugelio priemonių, kurias planuojama įgyvendinti, ketinama plėtoti kibernetinės gynybos pajėgas - sukurti Kauno regioninio kibernetinio saugumo centrą ir modernias ankstyvo kibernetinių grėsmių aptikimo ir prevencijos sistemas, taip pat aprūpinti neseniai Lietuvos kariuomenėje sukurtą ryšių ir informacinių sistemų batalioną," — rašoma pranešime.

  Sausio mėnesį Respublikos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pavadino Lietuvą "informacijos saugumo srities lydere". Pasak jo, ši sritis yra Lietuvos respublikos prioritetas.

  Lietuva užėmė ketvirtąją vietą pasauliniame kibernetinio saugumo indekse (GCI) su 0,908 taškų rodiklių. Pirmavo Jungtinės Karalystės- 0,931. Antrąją ir trečiąją vietą užima JAV (0,926) ir Prancūzija (0,918). Penkta yra Estija, kurios saugos lygis buvo 0,905 balo.

  Lietuvos valdžios institucijos dažnai praneša apie kibernetines atakas ir "Rusijos įsikišimą", nepateikdamos jokių įrodymų apie Rusijos "kaltę". Maskva paneigė visus  įtarimus ir pabrėžė, kad jie buvo "visiškai nepagrįsti".

  Dar šia tema

  Įvyko kibernetinis išpuolis prieš Putino "Tiesioginės linijos" skambučių centrą
  JAV moteris sumokėjo sukčiams 135 tūkst. dolerių už "kovą su rusų programišiais"
  Tegai:
  kibernetinis saugumas, Lietuva

  Svarbiausios temos