02:41 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Septyni milijonai eurų yra visai nedidelė suma, kurios nepakanka, kad šalis būtų apsaugota nuo informacijos grėsmių. Galbūt Vilnius tikisi Vašingtono paramos, mano ekspertas Andrejus Masalovičius

  VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. Lietuvos vyriausybė patvirtino kibernetinio saugumo planą iki 2021 metų. Iš viso projektui ketinama skirti apie septynis milijonus eurų iš valstybės biudžeto ir ES fondų.

  Šis dokumentas buvo priimtas kaip Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos dalis, kurią Lietuva praeitą vasarą patvirtino laikydamasi ES tinklo saugumo ir informacijos sistemų direktyvos.

  Interviu Sputnik Lietuva informacinio saugumo ekspertas, Rusijos federalinės vyriausybės komunikacijos ir informacijos tarnybos prie Rusijos Federacijos prezidento pulkininkas leitenantas Andrejus Masalovičius sakė, kad septyni milijonai eurų — tai nedidelė suma, kurios nepakanka šalies saugumui užtikrinti.

  "Suprantu, jei išleistų septynis milijonus eurų, sakykim, kibernetinio saugumo apmokymams, būtų aišku. Tačiau to nepakanka šalies apsaugai. Galbūt ji [Lietuvos valdžia] laukia papildomos JAV pagalbos", — sakė jis.

  Pasak Masalovičiaus, dabar kibernetinio saugumo klausimai yra svarbūs visoms šalims.

  "Bet kurie kariniai objektai naudojami tiek gynybai, tiek puolimui, tiek žvalgybai. Mano nuomone, nėra jokių išimčių. <...> Neverta turėti iliuzijų. <…> Tai, kad Rusija bus įrašyta kaip tikėtinas priešininkas, ir visuomet bus vertinama kaip tikėtinų priemonių kompleksas ir tai bus įgyvendinama, visiškai aišku", — teigė jis.

  Kibernetinis saugumas
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Sausį ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigė, kad Lietuva yra "informacijos saugumo srities lyderė". Pasak jo, ši sritis yra Lietuvos respublikos prioritetas.

  Lietuva užėmė ketvirtąją vietą pasauliniame kibernetinio saugumo indekse (GCI) su 0,908 taškų rodiklių. Pirmavo Jungtinės Karalystės- 0,931. Antrąją ir trečiąją vietą užima JAV (0,926) ir Prancūzija (0,918). Penkta yra Estija, kurios saugos lygis buvo 0,905 balo.

  Lietuvos valdžios institucijos dažnai praneša apie kibernetines atakas ir "Rusijos įsikišimą", nepateikdamos jokių įrodymų apie Rusijos "kaltę". Maskva paneigė visus  įtarimus ir pabrėžė, kad jie buvo "visiškai nepagrįsti".

  Dar šia tema

  Prieš KAM ministrą buvo įvykdyta kibernetinė-informacinė ataka
  Baltijos šalys nori sukurti naują energetinio bendradarbiavimo su JAV formatą
  Nabiulina: Rusijos kibernetinio saugumo lygis taps konkurenciniu pranašumu
  Tegai:
  Lietuva, kibernetinis saugumas

  Svarbiausios temos