03:25 2019 Liepos 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1216
 • RUB70.6478
  Keturios partijos pasirašė kairiąją centro koaliciją, nuotrauka iš įvykio vietos

  Keturios partijos pasirašė kairiąją centro koaliciją

  © Photo: Facebook / Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  14 0 0

  Derėtis dėl naujos valdančiosios daugumos pradėta po prezidento rinkimų, vykusių gegužę

  VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Dėl valdančiosios daugumos susiderėjusios partijos penktadienį pasirašė koalicijos sutartį, praneša LRT.

  Koalicija, pasak pasirašiusiųjų, yra kairioji centro.

  Dėl koalicijos susitarė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP), Lenkų rinkimų akcija-krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) ir partija "Tvarka ir teisingumas".

  Didžioji dalis ministerijų lieka "valstiečių" rankose, tarp jų — Socialinių apsaugos ir darbo, Ekonomikos ir inovacijų, Sveikatos apsaugos.

  Dar prieš pasirašant sutartį LLRA-KŠS vadovas Valdemaras Tomaševskis sakė, kad jo vadovaujamai partijai atitenka Vidaus reikalų ir Susisiekimo ministerijos.

  LSDDP gauna Užsienio reikalų ministerija, o jei pavyktų nušalinti Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį — ir parlamento vadovo postą. Tiesa, LSDDP pirmininkas teigė, kad ir nenušalinus Seimo pirmininko sutartis liks galioti. Kaip sakė Gediminas Kirkilas, jiems atiteks ir Žemės ūkio ministerija. URM toliau, tikėtina, vadovaus Linas Linkevičius, o žemės ūkio ministras bus skiriamas naujai.

  Partija "Tvarkas ir teisingumas" vieną iš ministerijų — Kultūros — dalinsis su "valstiečiais". Šiai partijai taip pat atitenka Krašto apsaugos ministerija. Pasak partijos pirmininko Remigijaus Žemaitaičio, ministru bus skiriamas šiuo metu pareigas einantis Seimo narys. Tiesa, neatskleidė kuris, tik teigė, kad tai paaiškės liepos 16-ąją.

  Tegai:
  valdančioji koalicija, koalicija

  Svarbiausios temos