07:06 2019 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1269
 • RUB70.5998
  Penktadienį dėl valdančiosios daugumos susiderėjusios partijos pasirašė koalicijos sutartį

  Gyvensime geriau: naujoji koalicija skelbia savo darbų sąrašą

  © Photo: Facebook / Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  2120

  Sutartyje teigiama, kad valdančioji koalicija užsibrėžia jau rudenį parengti "mokesčių reformos reformą": politinių partijų susitarimą dėl mokesčių sistemos tobulinimo, atsižvelgiant į Europos Komisijos rekomendacijas Lietuvai

  VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Paaiškėjo ir pagrindinės reformos bei nuostatos, kurias koalicijos dalyviai siekia bendradarbiaudami užtikrinti, praneša LRT.

  Sutartyje teigiama, kad valdančioji koalicija užsibrėžia jau rudenį parengti "mokesčių reformos reformą": politinių partijų susitarimą dėl mokesčių sistemos tobulinimo, atsižvelgiant į Europos Komisijos rekomendacijas Lietuvai.

  Planuojama gerinti regionų infrastruktūrą: nuo 2020 metų didinti finansavimą savivaldybėms dėl vietinės reikšmės kelių remonto, plėtros ir priežiūros.

  Pranešama, kad bus siekiama didinti finansines paskatas savivaldybėms, turinčioms vidutinį ir mažesnį augimo potencialą, gerinti verslo sąlygas regionuose.

  Koalicijos partneriai sutarė koreguoti ir dabartinį Vyriausybės programą. Kultūros, švietimo ir sveikatos apsaugos srityse planuojama didinti regionuose esančių kultūros centrų bei neformalaus ugdymo finansavimą, vaikų užimtumą regionuose.

  Įvedamas ir nemokamas vaikų maitinimas: nuo 2020 metų sausio 1 dienos nemokamą maitinimą planuojama skirti priešmokyklinio amžiaus vaikams. Bandomasis šios iniciatyvos projektas vyktų savivaldybėse, o nuo 2020 metų rugsėjo 1 d. nemokamą maitinimas būtų skirtas ir pirmokams. Vėliau tikimasi ilgainiui užtikrinti visų pradinukų nemokamą maitinimą.

  Skelbiama, kad nuo 2020 metų bus užtikrinamos nemokamos bakalauro studijos, įgyvendinta profesinių mokyklų reforma.

  Sveikatos priežiūros sistemoje žadama keisti paslaugų kainodarą, mažinti sveikatos priežiūros įstaigose susidarančių eilių trukmę ir taip didinti paslaugų prieinamumą gyventojams.

  Partneriai priėmė sprendimą senjorams, sulaukusiems 75 ir daugiau metų amžiaus, būtiniausius vaistus kompensuoti 100 proc. iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų.

  Socialinės apsaugos ir žmogaus teisių srityje – geros žinios vidutinį darbo užmokestį gaunantiems darbuotojams. Žadama, kad vidutinis darbo užmokestis 2020 metais būtų 1380 eurų (bruto).

  Planuojama siekti NPD, valstybės remiamų pajamų dydžio didinimo, jį palaipsniui didinant 2020–2024 m. laikotarpyje tol, kol pasieks minimalaus vartojimo poreikio dydį (MVPD).

  Didinami vaiko pinigai, plečiama taromatų sistema

  Bus siekama, kad "Vaiko pinigai" nuo 2020 metų sausio 1 dienos sudarytų 70 eurų universalią išmoką vaikui, pridedant 30 eurų universalios išmokos vaikui priedą, mokamą daugiavaikėms šeimoms ir šeimoms, kurių vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį mažesnės negu 2 VRP.

  Bus siekiama iki 2020 metų padidinti socialinio draudimo senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų priemokų ribas, jos turėtų siekti 250 eurų.

  Partneriai sutarė iki 2020-ųjų taip pat padidinti vienkartinę išmoką nėščiosioms moterims nuo 76 iki 250 eurų.

  Skelbiama, kad nutarta pradėti per krizę sumažintų išmokų kompensavimą pavojingose sąlygose dirbusiesiems, valstybės pensininkams.

  Žadama užtikrinti Tautinių mažumų apsaugos pagrindų konvencijos nuostatų Lietuvoje įgyvendinimą.

  Aplinkos apsaugos srityje žadama užtikrinti pakankamą energetinio efektyvumo didinimo priemonių finansavimą taip, kad nuosekliai augtų modernizuojamų daugiabučių ir daugiabučių, kuriems atlikta mažoji renovacija, skaičius.

  Partneriai sutarė išplėsti depozito taikymą maksimaliam pakuočių skaičiui – siekiama, kad būtų galima supirkti ir vyno ar kitų stipriųjų gėrimų tuščią tarą.

  Koalicijos sutartyje teigiama, kad atsižvelgiant į visuomenės rūpestį dėl miškų kirtimo, sumažinti miškų kirtimus.

  Mokestinės politikos ir valstybės valdymo srityse žadama pagreitinti ir supaprastinti PVM permokos grąžinimą taip, kad nebūtų įšaldomos mokesčių mokėtojų lėšos.

  Be kita ko, įvesti papildomą Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifą padarant mokesčių sistemą dar labiau progresyvesnę: nuo 2020 metų su darbo santykiais susijusių metinių pajamų dalis nuo 84 VDU iki 120 VDU būtų apmokestinama 27 proc. tarifu, o viršijanti 120 VDU – 32 proc. tarifu.

  Dar šia tema

  Valdančioji koalicija atskleidė, kas liks naujoje Vyriausybėje
  Tegai:
  Europos Komisija, Lietuva, mokesčių reforma, koalicija

  Svarbiausios temos