07:58 2019 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1269
 • RUB70.5998
  Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

  Skvernelis įvardijo sąlygas, kurios leistų jam stoti į "valstiečių" partiją

  © AP Photo / Tsafrir Abayov
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  6 0 0

  Ministras pirmininkas pažymėjo, kad taptų eiliniu "valstiečių" partijos nariu, o vadovauti partijai jis nepretenduoja

  VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis įvardijo, kokiomis sąlygomis sutiktų stoti į Valstiečių ir žaliųjų sąjungą ir ar pretenduotų tapti partijos pirmininku.

  Anksčiau premjeras užsiminė, kad partijai reikia demokratinių pokyčių.

  "Galvojant apie ateitį, kažkokie pokyčiai turi būti. Aš tiesiog niekam savo nuomonės neperšu. Sakau, svarstau apie tai, klausimai yra — ar būtų stojimas į kokią nors politinę partiją, tai aš apskritai apibrėžiu, kokią politinę organizaciją matyčiau", — kalbėjo ministras LRT televizijos laidoje "Dienos tema“.

  Atsakydamas į klausimą, ar sutiktų vadovauti partijai įstojęs, premjeras priminė, kad yra ir kitų partijos narių.

  "Partijoje yra šiandien narių, kurie yra seni partijos nariai ir dalyvauja šitoje veikloje, jie galėtų, jeigu bus partijos valia ir noras, vadovauti tai politinei partijai. Aš tikrai nepretenduoju, nesiveržiu", — sakė jis.

  Be to, kalbėdamas apie "valstiečių" pirmininko rinkimus, Skvernelis teigė, kad galėtų pretenduoti net Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

  "Partijos pirmininkas niekur nesiruošia trauktis. O pati politinė partija, manau, turi šiandien žmonių, kurie, jeigu būtų kada nors demokratiniai pirmininko rinkimai, galėtų tikrai pretenduoti. Tas pats Pranckietis. Galiu paminėti T. Tomiliną, V. Sinkevičių ir, matyt, dar daugelį narių: J. Jarutį, R. Baškienę. Tikrai yra partijos narių, kurie seniai yra šioje partijoje, kurie mato prasmę būti, turi tikslą", — sakė jis.

  Grįždamas prie įstojimo į partiją klausimo, Skvernelis pažymėjo, kad jis yra pasirengęs įstoti tik kaip eilinis partijos narys.

  "Jeigu ta partija iš tikrųjų darys pokyčius, turės strateginę ilgalaikę viziją dėl Lietuvos, dėl ateities, dėl būtinų darbų prioritetų, filosofiją tam tikrą, tarptautiškumą, tarptautinį bendradarbiavimą, kas šiandien labai svarbu, tai, ko gero, taip. Būčiau eilinis partijos narys, kuris galėtų taip pat daryti įtaką procesams būdamas partijoje", — kalbėjo Skvernelis.

  Šią savaitę turėtų prasidėti neformalios diskusijos su išrinktuoju prezidentu Gitanu Nausėda dėl naujos Vyriausybės.

  Praėjusį penktadienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP), Lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) ir partija "Tvarka ir teisingumas" pasirašė koalicijos sutartį. Pagal dokumentą, Seimo Pirmininko pareigos atitenka "Darbo partijai", o Vyriausybės vadovo vietoje lieka ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. 

  Dar šia tema

  Keturios partijos pasirašė kairiąją centro koaliciją
  Landsbergis: tokia koalicija diskredituoja kovos su korupcija pastangas
  Gyvensime geriau: naujoji koalicija skelbia savo darbų sąrašą
  Tegai:
  valstiečiai, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos