06:58 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  70

  Lukašenka priminė, kad Baltarusija ir Rusija anksčiau pasirašė susitarimą dėl "Sąjunginės valstybės" sukūrimo ir savo santykius plėtojo, griežtai vadovaudamosi šiuo dokumentu

  VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Baltarusija ir Rusija sutarė, kad "nelaužys" susitarimo dėl "Sąjunginės valstybės" sukūrimo, laipsniškai plėtos integraciją, tačiau nė viena šalis neketina įeiti į kitos šalies sudėtį, rašo RIA Novosti su nuoroda į Baltarusijos prezidentą Aleksandrą Lukašenką. 

  Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Михаил Климентьев

  "Mes sutarėme su prezidentu Vladimiru Putinu, kad "nelaužysime" susitarimo, nes tuo atveju, jei jį nutrauksime, mes sunaikinsime viską, kas buvo sukurta per šį laiką", — antradienį Minske sakė Aleksandras Lukašenka su "Sąjunginės valstybės" sekretoriumi Grigorijumi Rapota.

  Baltarusijos prezidentas pabrėžė, kad susitarimas dėl "Sąjunginės valstybės" sukūrimo šiuo metu nėra iki galo įgyvendintas, tačiau "šiandien jis aktualus".

  "Todėl prezidentai nusprendė, kad jie neturėtų liesti susitarimo, o tiesiog turi parengti dokumentus, medžiagas, veiksmų programas tolesnei Baltarusijos ir Rusijos integracijai pagal susitarimą dėl "Sąjunginės valstybės" sukūrimo", — sakė Lukašenka.

  Baltarusijos prezidentas pažymėjo, kad kalbama ne apie vienos šalies prisijungimą prie kitos.

  "Mes su Rusijos prezidentu aiškiai apibrėžėme, kad šiandien tokio klausimo dėl susijungimo darbotvarkėje nėra", — kalbėjo jis.

  Lukašenka priminė, kad Baltarusija ir Rusija anksčiau pasirašė susitarimą dėl "Sąjunginės valstybės" sukūrimo ir savo santykius plėtojo, griežtai vadovaudamosi šiuo dokumentu.

  Dar šia tema

  Putinas pasirašė įstatymą dėl INF sutarties pristabdymo
  Mes tam pasiruošę: kokių Zelenskio žingsnių tikisi Putinas
  Putinas pasisakė apie savo planus po 2024-ųjų
  Tegai:
  Baltarusija, Rusija, Aleksandras Lukašenka

  Svarbiausios temos