18:11 2019 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1030
 • RUB70.3933
  Seimo pastatas, archyvinė nuotrauka

  Seimas leido Lietuvoje registruoti Europos politines partijas

  © Sputnik/ Андрей Богданов
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  11 0 0

  Europos politinėms partijoms nebus suteikiama teisė siūlyti kandidatų dalyvauti nacionaliniuose ar Europos Parlamento rinkimuose ir referendumų kampanijose

  VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Seimas leido Lietuvoje registruoti Europos politines partijas bei Europos politinius fondus, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Už pagrindinį teisės aktą balsavo 86 Seimo nariai, susilaikė 4 parlamentarai.

  Įstatymų pataisomis siekiama užtikrinti Europos Parlamento ir Tarybos Reglamento dėl Europos politinių partijų ir Europos politinių fondų statuto ir finansavimo tinkamą įgyvendinimą Lietuvoje. Reglamentas įsigaliojo 2017 metų sausio 1 dieną, jis yra privalomas ES valstybėms narėms.

  Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, pagal Reglamentą Europos lygmens politinių partijų nariais gali būti valstybių narių nacionalinės ir regioninės partijos ir pavieniai piliečiai.

  Europos politinėms partijoms ir Europos politiniams fondams suteikus Europos teisinį statusą, jiems bus užtikrinamas veiksnumas ir pripažinimas visose valstybėse narėse. Tačiau, anot iniciatorių, jiems nebus suteikiama teisė siūlyti kandidatų dalyvauti nacionaliniuose ar Europos Parlamento rinkimuose ir referendumų kampanijose.

  Priimtomis įstatymo pataisomis bus sudarytos sąlygos, pavyzdžiui, vienai iš naujai steigiamų Europos politinių partijų turėti būstinę Lietuvoje (jeigu ji to pageidautų). Tokia Europos politinė partija po įregistravimo Europos politinių partijų ir fondų registre turės būti registruojama ir Juridinių asmenų registre.

  Dar šia tema

  Prie "tvarkiečių" frakcijos jungiasi "valstietė" Agnė Širinskienė
  "Suviliojo ir paliko": ar išsiskirs Lietuvos premjero ir "valstiečių" keliai?
  Tegai:
  politinės partijos, partijos, Europos Sąjunga, Lietuva, Seimas

  Svarbiausios temos