03:19 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  STT pareigūnai, įtardami piktnaudžiavimu tarnyba, šiandien sulaikė Kupiškio rajono savivaldybės merą Dainių Bardauską

  VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Specialiųjų tyrimų tarnyba sulaikė piktnaudžiavimu tarnyba įtariamą Kupiškio rajono merą konservatorių Dainių Bardauską, praneša STT spaudos tarnyba.

  STT Panevėžio valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Kupiškio rajono savivaldybėje galimai įvykdytų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų — piktnaudžiavimo tarnyba bei prekybos poveikiu.

  STT Panevėžio valdyba, atlikdama šį ikiteisminį tyrimą, tiria šių metų liepos 6 dienos vykusio kūrybos ir menų festivalio "Stichijos" organizavimo aplinkybes.

  Įtariama, kad kai kuriems asmenims buvo sudarytos išskirtinės sąlygos vykdyti prekybą minimo renginio metu, o už tokių išskirtinių sąlygų sudarymą piktnaudžiavimu įtariami asmenys gavo neteisėtą atlygį.

  Taip pat įtariama, kad dalis šiam festivaliui reikalingų paslaugų buvo įsigyta neteisėtai, t. y. klastojant viešųjų pirkimų dokumentus.

  Šiandien STT pareigūnai atlieka procesinius veiksmus. Atliekamos kratos asmenų darbo vietose bei namuose, iš Kupiškio rajono savivaldybės, Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centro ir kai kurių uždarųjų akcinių bendrovių paimti tyrimui reikšmingi dokumentai.

  Korupcijos židiniai

  Remiantis "Lietuvos korupcijos žemėlapio" 2018 metų tyrimo duomenimis, miestų ir rajonų savivaldybės yra laikomos vienomis labiausiai korumpuotų institucijų Lietuvoje.

  STT duomenimis, 37 proc. visų 2018 metais pradėtų ikiteisminių tyrimų yra susiję su vietos savivaldos srityje galimai padarytų nusikalstamų veikų tyrimu.

  Tarnyba 2018 metais 14 savivaldybių pradėjo 23 ikiteisminius tyrimus, kuriuose nustatytos 128 nusikalstamos veikos.

  Korupcijos suvokimo indeksas — 2018
  © Sputnik /
  Korupcijos suvokimo indeksas — 2018
  Tegai:
  savivaldybė, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT)

  Svarbiausios temos