05:32 2019 Liepos 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas, archyvinė nuotrauka

  Bakas traukiasi iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  6 0 0

  "Valstiečių" lyderis Ramūnas Karbauskis pareiškė, kad apie tokį Bako sprendimą žinojo jau seniai

  VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas pareiškė, kad traukiasi iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos, praneša LRT.

  Komentuodamas šį Bako sprendimą, "valstiečių" lyderis Ramūnas Karbauskis sakė apie tokį sprendimą žinojęs jau seniai.

  "Tas sprendimas frakcijos nenustebino, nes buvo Bako sakyta, kad jeigu koalicija bus sudaryta dalyvaujant "Tvarkos ir teisingumo" partijai, jis išeis iš frakcijos. Kita vertus, jis agitavo už mažumos Vyriausybę, kad konservatoriai remtų", — žurnalistams sakė Karbauskis.

  Partija "Tvarka ir teisingumas" šiuo metu yra teisiama politinės korupcijos byloje.

  Karbauskis kalbėjo, kad Bakas neretai kritikuodavo valdančiuosius, bet vienintelė reali koalicijos sudėtis galima tik tokia, kokia yra.

  "Jeigu žmogus mano, kad reikia remiamiems konservatorių būti mažumoje, tai tiesiog tokia jo nuomonė. Bet jis taip vienas manė frakcijoje. Kodėl jo tokia nuomonė, mes neklausėme. Yra situacija, kada žmogus padaro tai, ką žadėjo", — komentavo Karbauskis, pridurdamas, kad nėra kitų narių, kurie ketintų išeiti.

  Anot Karbauskio, Bakas, atsisakydamas būti "valstiečių" frakcijos dalimi, neteks ir NSGK vadovo kėdės. Pasak LVŽS lyderio, kas turėtų pakeisti Baką komiteto vadovo pareigose, turėtų paaiškėti ketvirtadienį.

  Bakui pasitraukus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, frakcijoje liko 49 Seimo nariai. Be to, mažėja ir valdančiajai koalicijai priklausančių parlamentarų — liko 75 Seimo nariai iš 141.

  Antradienį "valstietė" Agnė Širinskienė prisijungė prie "Tvarkos ir teisingumo" frakcijos. Parlamentarė nekeis savo vietos plenarinių posėdžių salėje ir toliau lankysis LVŽS frakcijos posėdžiuose. Šiuo metu Teisės ir teisėtvarkos komitetui vadovaujanti Širinskienė ir toliau eis šias pareigas.

  Koalicijos sutartis

  Praėjusį penktadienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP), Lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) ir partija "Tvarka ir teisingumas" pasirašė koalicijos sutartį.

  Pasirašius koalicijos sutartį paaiškėjo, kad "valstiečiai" partneriams perleidžia keturias iki šiol jų valdytas ministerijas.

  Iš pareigų teks trauktis žemės ūkio ministrui Giedriui Surpliui, nes ši ministerija perleidžiama "socialdarbiečiams", kurie jau tvirtai nutarė keisti ministrą.

  Pareigas palikti teks ir krašto apsaugos ministrui Raimundui Karobliui, nes į šią ministeriją savo atstovą deleguos "Tvarka ir teisingumas".

  Dvi ministerijas — Susisiekimo ir Vidaus reikalų — gavę Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovai dar neatskleidė, ar keis ministrus.

  Dar šia tema

  Skvernelis įvardijo sąlygas, kurios leistų jam stoti į "valstiečių" partiją
  "Suviliojo ir paliko": ar išsiskirs Lietuvos premjero ir "valstiečių" keliai?
  Tegai:
  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), valstiečiai, Vytautas Bakas

  Svarbiausios temos