08:09 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  90

  Baltijos šalių piliečiai ne dalyvauja žvalgybinėse operacijose ar specialioje karinėje veikloje, bet dažniausiai ką nors atneša ar išduoda, mano buvusi JAV kariuomenės pareigūnė Viktorija Legranova

  VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Lietuva sekmadienį išsiuntė septynis karius ryšininkus į Iraką. Pranešama, kad į budėjimą kariai vyksta NATO ryšių bataliono sudėtyje, kuris šiuo metu budi NATO Greitojo reagavimo pajėgose.

  Interviu Sputnik Lietuva tarptautinio saugumo specialistė, buvusi JAV armijos narė Viktorija Legranova sakė, kad Baltijos šalių karinis personalas nedalyvauja rimtose Aljanso operacijose, dažniausiai jie atlieka saugumo funkciją.

  "Kažkokie darbai, susiję su sandėlių apsauga arba logistika, aprūpinimu ryšiu. Nemačiau nė vieno kareivio iš Baltijos šalių, kuris dalyvautų žvalgybos operacijose ar specialiuose koviniuose renginiuose. Žinau, kad juos įtraukia į sąveiką su civiliais gyventojais, tačiau Baltijos šalių kariai yra prastai išsilavinę, jie nemoka arabų kalbos, neturi specialios parengties", — sakė ji.

  Legranova pabrėžė, kad karių iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos padėtis atrodo kaip pašaipa.

  "Jie [kariai iš Baltijos šalių] nepriimami kaip saviškiai. Taip, sąjungininkai, bet tam tikru atsakomybės, subordinacijos ir teisių atžvilgiu Baltijos šalių karinis personalas yra žemiausiame lygyje", — teigė ekspertė.

  Sekmadienį išvykę Lietuvos kariai vykdys užduotis NATO vadovaujamos tarptautinės operacijos Irake pajėgų sudėtyje. Ši nekovinė operacija yra skirta apmokyti šalies saugumo pajėgas ir vykdyti patariamąją veiklą.

  Lietuvos kariai dalyvauti NATO vadovaujamoje tarptautinėje operacijoje Irake pradėjo nuo 2019 metų sausio mėnesio, kai Lietuva išsiuntė į šią operaciją du karius, kurie šiuo metu tarnauja Bagdade esančiame operacijos štabe.

  Šiuo metu Lietuva dalyvauja 11-oje tarptautinių operacijų ir yra dislokavusi daugiau nei 140 karių trijuose žemynuose: Europoje — Ukrainoje; Azijoje — Afganistane, Irake, Turkijoje; Afrikoje — Malyje ir Centrinės Afrikos Respublikoje.

  Dar šia tema

  "Duokit pinigų": ką KAM nori įsigyti prie "auksinių šaukštų"
  Ekspertas: Britanija kolonizuoja Baltijos šalis karių pagalba
  Ekspertas: Baltijos šalims trūksta ne pinigų, o protingų politikų

  Svarbiausios temos