04:13 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  55

  Baudžiamoji byla prieš Estijos žmogaus teisių gynėją byloja apie bandymus susidoroti su aktyvistais Baltijos šalyse, tvirtina žmogaus teisių aktyvistas Aleksandras Gaponenko

  VILNIUS,  liepos 9 — Sputnik. Nevalstybinės asociacijos "Estijos rusiška mokykla" valdybos pirmininkas Mstislavas Rusakovas buvo sulaikytas Taline, pranešė Sputnik Estija.

  Pasak asociacijos atstovės Alisos Blincovos, paskutinėje žinutėje Rusakovas rašė, kad į jo duris beldžiasi policija. Po to ryšys su juo nutrūko.

  Interviu Sputnik Lietuva žmogaus teisių aktyvistas Aleksandras Gaponenko sakė, kad kova su rusakalbiais vyksta visose Baltijos šalyse, pakaitomis stiprėja vienoje ar kitoje valstybėje.

  "Baltijos šalyse apskritai vyksta tikslinga kova su rusakalbiais aktyvistais, ši kova stiprėja tai vienoje, tai kitoje šalyje. Šiuo metu atakuojamas Rusijos visuomeninis judėjimas Estijoje. Mstislavas Rusakovas — gerai žinomas Baltijos šalyse ir Europoje žmogaus teisių aktyvistas. Tai, kad jie iškėlė prieš jį baudžiamąją bylą, atlieka kratas, tai kaip tik vienas iš faktų, kuris byloja, kad vyksta bandymai susidoroti su aktyvistais Estijoje.

  Manau, kad net egzistuoja trijų Baltijos šalių specialiųjų tarnybų varžybos. Latvijoje baudžiamosios bylos iškeltos prieš keliolika žmogaus teisių gynėjų. Daugelis iš mūsų buvo įkalinti. Lietuvoje buvo sulaikytas ir jau aštuonis mėnesius laikomas kalėjime Algirdas Paleckis — žmogaus teisių gynėjas,  kuris gynė ne tik rusų, bet ir lietuvių piliečių teises. <…> Šiuo atveju manau, kad Europos teisinės valstybės sistemoje visiškai nepriimtina susidoroti su žmonėmis dėl jų politinių įsitikinimų ar etninės priklausomybės", — sakė žmogaus teisių gynėjas.

  Paleckio byla

  Lietuvos viešojoje erdvėje ir žiniasklaidoje 2018 metų pabaigoje vyravo šnipinėjimo tema. Gruodžio mėnesį Lietuvos generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Darius Jauniškis ir policijos generalinis komisaras Linas Pernavas paskelbė apie "šnipų tinklo", kuris vykdė "žvalgybines operacijas Rusijos Federacijos naudai", sulaikymą.

  Buvo sulaikytas ir opozicijos politikas Algirdas Paleckis, kuris tariamai susijęs su šiuo tinklu.

  Balandžio mėnesį Generalinė prokuratūra patvirtino, kad Paleckis tebėra sulaikytas.

  Po kelių šnipinėjimo Rusijos naudai incidentų paminėjimų Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad Lietuva savo veiksmais visiškai paneigia demokratines vertybes, kurias garbino, įstojusi į Europos Sąjungą ir NATO.

  Rusų istorikas Valerijus Ivanovas anksčiau pažymėjo, kad Lietuvos valdžia bijo Paleckio ir vertina jį kaip konkurentą, todėl "paslėpė jį kalėjime".

  Dar šia tema

  Prokuratūra patvirtino, kad Paleckis tebėra suėmimo vykdymo įstaigoje
  Istorikas Ivanovas: Paleckis ir aš patekome į rusofobijos kampaniją
  "Sovietinis elgesys": ką rodo Lietuvos kova su "Sputnik" ir "Adidas"
  Tegai:
  žmogaus teisių gynėjas, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos