03:34 2020 Sausio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1005
 • RUB68.9032
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  59

  Pasak Lietuvos lyderės, didėjant izoliacijai, Lietuva turėtų tapti Europą vienijančia jėga

  VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad Vilnius turėtų skleisti Vakarų vertybes visame pasaulyje, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Lietuvos lyderė susitiko su Lietuvos ambasadų vadovais ir diplomatinėmis atstovybėmis tarptautinėse organizacijose.

  Tradiciniame metiniame susirinkime susirinko daugiau kaip devyniasdešimt devynių Lietuvos, konsulinių įstaigų ir Lietuvos Respublikos URM atstovai.

  Президент Литвы Даля Грибаускайте встретилась с литовскими дипломатами, 10 июля 2019 года
  2019 metų liepos 10 dieną Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvos diplomatais

  Kalbėdama diplomatams, Grybauskaitė pabrėžė Lietuvos tarptautinio indėlio svarbą.

  "Šiandieniniame pasaulyje, kur auga izoliacijos, nacionalizmo ir populizmo tendencijos, Lietuva turėtų būti vieninga jėga, palaikanti tvirtų daugiašalių idėjų sistemą ir skleisti Vakarų vertybes", — sakė ji.

  Grybauskaitė taip pat pabrėžė, kad diplomatai turėtų stengtis stiprinti Lietuvos energetinę nepriklausomybę, atsispirti branduolinei grėsmei, pagerinti Europos gyvenimo būdą ir skleisti jį visame pasaulyje, taip pat plėtoti ekonominę diplomatiją.

  Be to, pasak Grybauskaitės, diplomatų užduotis yra plėtoti tvarius santykius su patikimomis rinkomis ir plėsti Lietuvos žinomumą pasaulyje.

  Susitikimas su diplomatais buvo organizuojamas prieš Grybauskaitei išeinant iš prezidentės pareigų. Šalies vadovė padėkojo jiems už dešimtmetį dirbant kartu.

  Grybauskaitė atsistatydins išrinktojo prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos dieną — liepos 12-ąją. Šias pareigas ji ėjo nuo 2009 metų ir buvo išrinkta antrajai kadencijai 2014 metais.

  Kai kurie Lietuvos politikai teigė, kad Grybauskaitė užims aukštą postą ES, tačiau jų prognozės nepasitvirtino.

  Lietuvos ministrų kabinetas paskyrė Lietuvos lyderei 3,7 tūkst. eurų rentą per mėnesį. Tačiau tai nebus jos vienintelis pajamų šaltinis, nes nuo 2021 metų kovo mėnesio ji taip pat gaus Europos pensiją už darbą EK.

  Dar šia tema

  Dalios nuopelnai tėvynei: ar Nausėda pratęs Grybauskaitės darbelius
  Tegai:
  Europa, Dalia Grybauskaitė, Lietuva

  Svarbiausios temos