04:57 2020 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  21

  Anot liberalų, toks premjero žingsnis būtų gera proga įrodyti, kad jo kalbos apie norą bendradarbiauti su opozicija nėra tuščios

  VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai siūlo ministrui pirmininkui Sauliui Skverneliui apsvarstyti Ingridos Šimonytės kandidatūrą į eurokomisaro postą, rašo Seimo spaudos tarnyba.

  Liberalai priminė apie kandidatės į Europos Komisijos (EK) pirmininkus Ursulos von der Leyen prašymą siūlyti į vieno eurokomisaro postą du kandidatus — moterį ir vyrą. Taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad Lietuva yra vienintelė šalis visoje Europoje, neturinti nė vienos moters ministrės Vyriausybės kabinetuose.

  Anot liberalų, yra šansas "tapti šalimi, neišlaikančia lyčių balanso".

  "Siūlome ministrui pirmininkui atsakingai rinktis kandidates ir skatiname pasirinkti buvusios finansų ministrės Ingridos Šimonytės kandidatūrą", — išsakė pasiūlymą Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Eugenijus Gentvilas.

  Liberalų pranešime pabrėžiama, kad visai neseniai Skvernelis išsakė norą konstruktyviau dirbti su opozicija.

  "Skvernelio Vyriausybė nepasižymi palankumu moterims. Šimonytės kandidatūra galėtų tapti puikia alternatyva kandidatui vyrui. Tai gera proga premjerui patvirtinti savo pasisakymus apie konstruktyvesnį bendradarbiavimą su opozicija", — akcentavo opozicijos lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

  Eurokomisarą skiria Vyriausybė, poziciją suderinusi su prezidentu ir Seimu. Vėliau eurokomisarą skiria EK vadovas, pasikonsultavęs su šalies, iš kurios atvyksta komisaras, vyriausybe. Anksčiau Skvernelis teigė, kad dėl Lietuvos deleguojamo eurokomisaro bus apsispręsta po EK pirmininko patvirtinimo.

  Savo ruožtu naujasis prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad Europos komisaro postas neturėtų būti laikomas apdovanojimu už nuopelnus, svarbiausia, jog išrinktas asmuo gebėtų dirbti efektyviai.

  2009-2012 metais Šimonytė vadovavo Finansų ministerijai. Nuo 2013 metų dirbo VU dėstytoja, be to, 2014-2016 metais ėjo VU Tarybos pirmininkės pareigas. Taip pat nuo 2013 iki 2016 metų dirbo Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja. 2016 metais tapo Seimo nare.

  Ingrida Šimonytė kartu su premjeru Sauliumi Skverneliu gegužės mėnesį dalyvavo prezidento rinkimuose. Politikė sugebėjo surinkti pakankamai balsų ir patekti į antrąjį turą, o Skvernelis, užėmęs trečiąją vietą, užbaigė dalyvavimą varžybose. Gegužės 26 dieną įvyko antrasis prezidento rinkimų turas. Suskaičiavus balsus tapo aišku, kad laimėjo nepriklausomas kandidatas, ekonomistas Gitanas Nausėda. Šimonytė tądien surinko tik 32,86 procento.

  Dar šia tema

  Paksas paaiškino, kodėl Lietuva balsavo už Nausėdą, o ne už Šimonytę
  ES lyderiai išrinko, kas vadovaus Europos Komisijai
  Junkeris apkabino ir pabučiavo tikėtiną Europos Komisijos vadovę
  Tegai:
  Europos Komisija, Ingrida Šimonytė, Saulius Skvernelis, Liberalų sąjūdis

  Svarbiausios temos