09:21 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  108

  Rusijos prezidentas supranta, kad artimiausiu metu Maskvos ir Vilniaus santykiai nepasikeis, tačiau jis siūlo Lietuvos vadovui susimąstyti apie bendradarbiavimą, mano analitikas Pavelas Šipilinas

  VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atsiuntė Lietuvos prezidentui Gitanui Nausėdai sveikinimą tapus Lietuvos prezidentu.

  Rusijos lyderis palinkėjo jam sėkmės, sveikatos ir gerovės.

  Nausėdos inauguracijos ceremonija įvyko penktadienį iškilmingame Seimo posėdyje, kur jis prisiekė tautai, pažadėjęs išlikti ištikimas valstybei ir Konstitucijai.

  Interviu Sputnik Lietuva politikos apžvalgininkas, analitikas Pavelas Šipilinas pažymėjo, kad Putino sveikinimai yra mandagumo ir kartu rimto politiko gestas posovietinių šalių atžvilgiu.

  "Be abejo, Vladimiras Putinas tokiu būdu suteikia šansą naujajam Lietuvos prezidentui pakeisti Lietuvos ir Rusijos Federacijos santykius. Natūralu, kad nebus jokių pokyčių, Putinas puikiai tai žino, tačiau jis praveria duris ir kviečia Lietuvos prezidentą, siūlo jam pagalvoti. Jis jį truputį, sakyčiau, provokuoja tam, kad Lietuva grįžtų į sveiką protą", — pasakė analitikas.

  Pasak Šipilino, jei Lietuva būtų nepriklausoma valstybė, ji orientuotų savo ekonomiką į Rytus, nes Vakaruose lietuviška produkcija niekam nereikalinga. Tačiau Lietuva, kaip ir kitos Baltijos šalys, visiškai priklauso nuo Vašingtono valios.

  "Ši situacija gali pasikeisti tik tuo atveju, jei Amerika tęs savo nacionalistinę kryptį, susitelks į vidaus problemų sprendimą, ar net nutrauks santykius su Europa kaip su geopolitine, ekonomine ir politine partnere. Tada taip, tuomet Lietuva iš tikrųjų turės kažkaip nustatyti savo poziciją. Ir, žinoma, tuo atveju, jei ES taip pat praras susidomėjimą šia naujausia posovietinės ir posocialistinės erdvės Europa", — teigė analitikas.

  Dar šia tema

  Vilniuje vyksta išrinktojo prezidento Nausėdos inauguracija
  Gitanas Nausėda pradėjo eiti Lietuvos prezidento pareigas
  Dalia Grybauskaitė perdavė Gitanui Nausėdai Prezidento rūmus
  Tegai:
  Gitanas Nausėda, Lietuva, Rusija, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos