21:54 2019 Lapkričio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1041
 • RUB70.5319
  Gitanas nausėda ir dinaa nausėdienė, archyvinė nuotrauka

  Nausėda su pirmuoju oficialiu vizitu išvyko į Lenkiją

  © AFP 2019 / PETRAS MALUKAS
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  24 0 0

  Prezidentų susitikime bus aptartas dvišalis Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas, daug dėmesio bus skirta saugumo situacijai regione aptarti

  VILNIUS, liepos 16 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė liepos 16 dieną su pirmuoju oficialiu vizitu išvyko į Lenkijos Respubliką, praneša Prezidentūra.

  Varšuvoje šalies vadovas susitiks su aukščiausiais Lenkijos pareigūnais: prezidentu Andžejumi Duda, Seimo pirmininku Mareku Kuchcinskiu, Senato pirmininku Stanislavu Karčevskiu, ministru pirmininku Mateušu Moravieckiu ir buvusiu premjeru Jaroslavu Kačynskiu.

  Vizito metu Nausėda susitiks ir su gausia lietuvių bendruomene Varšuvoje.

  Prezidentų susitikime bus aptartas dvišalis Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas, daug dėmesio bus skirta saugumo situacijai regione aptarti, pasirengimui NATO lyderių susitikimui gruodžio mėnesį, šalių energetinės nepriklausomybės ir transporto infrastruktūros klausimams. Varšuvoje taip pat bus kalbama apie tarptautinius santykius: Rytų partnerystės ateitį bei Europos Sąjungos darbotvarkę, teigiama pranešime.

  "Lietuva ir Lenkija išlieka ne tik artimiausiomis kaimynėmis, bet ir glaudžiomis sąjungininkėmis, kurios puikiai supranta šių dienų uždavinius ir drauge siekia stiprinti mūsų žemyno ateitį, užtikrinti tiek savo regiono, tiek visos Europos saugumą ir laisvę", — vykdamas į Varšuvą teigia Lietuvos vadovas.

  Be to, pasak Nausėdos, Lenkija reikšmingai prisideda prie Baltijos šalių saugumo: įsitraukia į karines pratybas Lietuvoje, kartu dirba bendruose NATO projektuose, 8 kartus dalyvavo oro policijos misijose. Intensyvėja ir ekonominiai ryšiai — Lenkija yra antra Lietuvos prekybos partnerė. Lenkijos investicijos yra 6-oje, o Lietuvos investicijos kaimynėje šalyje — 4-oje vietoje.

  Šiais metais minime Lietuvos ir Lenkijos draugiškų santykių gero kaimyninio bendradarbiavimo sutarties 25-metį, ES narystės 15-metį, Liublino unijos 450-ąsias metines, NATO narystės metines (Lietuva mini 15 metų jubiliejų, Lenkija — 20). Kitąmet bus minimos Žalgirio mūšio 610-osios metinės.

  Programoje numatytas ir pirmosios šalies ponios Dianos Nausėdienės ir Lenkijos prezidento žmonos Agatos Kornhauser-Dudos apsilankymas pas specialiosios olimpiados sportininkus. Šis Lenkijos pirmosios ponios globojamas projektas skirtas treniruotėms ir varžyboms rengti žmonėms, turintiems protinę negalią.

  Tegai:
  Lenkija, Diana Nausėdienė, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos