11:27 2020 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.0835
 • RUB68.7554
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  Deputatų manymu, šis dokumentas padės apsaugoti abiejų šalių darbuotojų teises ir sustiprins kovą su nelegaliais migrantais

  VILNIUS, liepos 16 — Sputnik. Seimas ratifikavo bendradarbiavimo susitarimą su Ukraina darbo jėgos migracijos srityje, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Dokumentą Kijeve pasirašė Lietuvos ir Ukrainos vyriausybės praėjusių metų gruodį. Seimas vienbalsiai nubalsavo už įstatymo projektą.

  Susitarimu siekiama stiprinti Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimą, teikti pagalbą užtikrinant darbuotojų teisių ir interesų apsaugą bei kovojant su nelegalia darbo jėgos migracija.

  Dokumento aiškinamajame rašte teigiama, kad trečiųjų šalių piliečiai neturėtų būti išnaudojami, o jų atlyginimas negali būti mažesnis už Lietuvos piliečių. Tos pačios taisyklės bus taikomos ir lietuviams, kurie išvyks dirbti į Ukrainą.

  Dokumente taip pat pabrėžiama, kad turėtų būti stiprinamas nelegalaus darbo kontrolės įstaigų vaidmuo.

  Įstatymo projekto iniciatoriai mano, kad dėl susitarimo Lietuvos ir Ukrainos darbuotojai turės didesnę judėjimo laisvę ir susidurs su daug mažesne nelegalaus įdarbinimo rizika.

  Lietuvoje ukrainiečiai sudaro didžiausią bendruomenę, kuri per pastaruosius metus išaugo 55 proc. Pagal Lietuvos ekonominius rodiklius, imigrantų piniginės perlaidos sudarė 13,8 proc., o tai rodo rimtą darbo jėgos nutekėjimą.

  Ekspertai anksčiau pabrėžė, kad, viena vertus, Lietuvoje trūksta darbo jėgos, todėl atrodo, kad Ukrainos migrantų atvykimas yra parankus. Kita vertus, ukrainiečiai, kurie atvyksta į darbą, gali kelti grėsmę ES šalims, nes jie sutinka su bet kokiu darbu, kitaip nei europiečiai, ir netrukus gali "užimti" darbo rinką ir palikti vietos gyventojus be darbo.

  Dar šia tema

  Uždarbiautojai — Lietuvos specialiųjų tarnybų galvos skausmas
  Lietuvos ekonomiką ir demografiją pagerins ukrainiečiai
  Draugiškas dempingas: Ukraina ruošiasi "pavergti" Lietuvą
  Tegai:
  susitarimas, neteisėti migrantai, darbo migrantai, Ukraina, Lietuva

  Svarbiausios temos