20:47 2020 Balandžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.0871
 • RUB82.1046
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Vilnius, Ryga ir Talinas mano, kad bet kuri tarptautinė organizacija yra labai vertinga, ir siekia patekti į bet kurią struktūrą, kuri, jų nuomone, pabrėžia jų "politinį svorį", mano ekspertas Aleksandras Nosovičius

  VILNIUS, liepos 16 — Sputnik. Estijos Parlamento užsienio reikalų komiteto pirmininkas, Riigikogu ir valdančiosios partijos narys Enn Eesmaa interviu "ERR" sakė, kad respublika nepaliks Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA), kad užkirstų kelią Rusijos pozicijai tarptautinėje organizacijoje.

  Anot jo, Estijos parlamentarai sutaria, jog neprotinga mažinti ETPA narių, kurie nusistatę prieš Rusiją, skaičių. Taigi, Talinas atsisakė anksčiau paskelbtų planų pasitraukti iš organizacijos, norėdamas protestuoti prieš Rusijos delegacijos teisių atkūrimą.

  Interviu Sputnik Lietuva ekonomistas ir politikos analitikas Aleksandras Nosovičius pažymėjo, kad nė viena iš Baltijos šalių nepaliks ETPA, nes jų buvimas tarptautinėse organizacijose yra išskirtinė vertybė.

  "Estija ir kitos Baltijos šalys, net ir Ukraina, sugrįžus Rusijai į ETPA, liaudiškai tariant, išėjo iš proto. Tik tai gali paaiškinti teiginį, kad jos išeis iš Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos. Kiekvienas, kas turi supratimą apie Baltijos šalis, puikiai žino, kad jos niekur nedings, o žūtbūt padarys viską, kad tik liktų ETPA.

  Baltijos šalims narystė tarptautinėse organizacijose lyg idea fix. Visa jų naujausia istorija po atsiskyrimo nuo TSRS — vien noras patekti į vieną ar kitą organizaciją: ES, NATO, Europos Tarybą, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją. Ir jos net baisiausiame sapne negali įsivaizduoti, kad Rusija yra prestižiniame tarptautiniame klube, o jų ten nėra", — sakė analitikas.

  Pasak Nosovičiaus, Baltijos šalys tarptautinėse organizacijose niekam nereikalingos, nes jų indėlis ir įtaka yra minimalūs.

  "Šie teiginiai — tiesiog isterija. Nemanau, kad jos išvis galvojo, kai skelbė tokius pareiškimus. Jei jos tik truputėlį atvėstų ir šaltakraujiškai susimąstytų, tai niekad tokių garsių pareiškimų neskelbtų, nes, pirmiausia, jos niekam nereikalingos ETPA, priešingai nei Rusija. Jų mokestis yra minimalus. Kitose organizacijose jos taip pat nereikalingos. Šios šalys neturi jokios įtakos", — sakė analitikas.

  2014 metais Rusijos delegacija prarado pagrindines teises ETPA dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą. Būtent dėl šios priežasties šios sankcijos sugriežtintos. Praėjus trejiems metams, 2017 metų vasarą, Rusija sustabdė kai kuriuos mokėjimus į Europos Tarybos biudžetą, kol bus grąžintos jos delegacijos teisės. Kaip pripažino ETPA, šios priemonės sukėlė finansinių sunkumų: biudžetą prireikė įšaldyti devyniais procentais, deficitas sudarė pusantro milijono eurų.

  Grįžti į Asamblėją buvo gana sudėtinga: kai kurios delegacijos išreiškė didžiulį pasipiktinimą, Kijevas, Tbilisis ir Londonas parengė daugiau kaip 200 rezoliucijos pakeitimų, tačiau tik vienam iš jų pritarta, o balsavimas baigėsi Rusijos naudai.

  Dar šia tema

  Rusija sumokėjo įnašą į 2019 metų Europos Tarybos biudžetą
  Paskelbta, kiek Rusija dar skolinga Europos Tarybos biudžetui
  ETPA priėmė Lietuvos deputato rezoliuciją prieš "Nord Stream- 2"
  Tegai:
  Rusija, Baltijos šalys, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA)

  Svarbiausios temos