23:11 2020 Balandžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.0906
 • RUB85.8405
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  67

  Pasak Karoblio, Vašingtonas yra stipriausias NATO narys, todėl Baltijos šalys siekia, kad jose būtų dislokuoti Amerikos kariniai kontingentai

  VILNIUS, liepos 17 — Sputnik. JAV kariuomenės nuolatinis buvimas Baltijos šalyse užkerta kelią "galimai Rusijos agresijai" geriau nei bet kokios kitos priemonės, interviu "Defence News" metu sakė Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

  Kaip teigiama leidinyje, nuo 2014 metų NATO ir Jungtinės Valstijos "ženkliai padidino savo buvimą Rytų Europoje", visų pirma, jos dislokavo Vakarų bloko greitojo reagavimo pajėgas Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, padidino karinės įrangos ir karinių pratybų skaičių. Karoblio teigimu, sustiprinti batalionai "žymiai sumažino konflikto riziką Baltijos regione".

  "Kita vertus, labai aiškiai pasakysiu: JAV yra stipriausia sąjungininkė, o jos atgrasomasis poveikis yra nepalyginamas su kitais sąjungininkais. Esu įsitikinęs, kad Rusija neišdrįs išbandyti NATO jėgų, jei Amerikos kariniai vienetai bus nuolat dislokuoti trijose Baltijos šalyse", — sakė ministras interviu "Defence News".

  Pasak jo, "net santykinai mažas amerikiečių karinis buvimas", pavyzdžiui, trumpųjų nuotolių oro gynybos blokų ar JAV vieneto dislokavimas, kartu su Aljanso greitojo reagavimo pajėgomis Lietuvoje, "žymiai padidins NATO atgrasymo galimybes".

  NATO stiprinimas Rusijos pasienyje

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Vakarų karinio bloko šalys naudojasi kalbomis apie "galimą Rusijos agresiją" ir bando sukelti antirusišką isteriją tam, kad kuo labiau priartėtų prie Rusijos sienų.

  Pasak Rusijos saugumo tarybos sekretoriaus pavaduotojo Michailo Popovo, Aljanso greitojo reagavimo pajėgų skaičius per dvejus metus išaugo nuo 25 iki 40 tūkst. — padidėjo 1,6 karto.

  Be to, Vašingtonas aktyviai diegia strategines raketų gynybos sistemas. Pasak Popovo, Lenkijoje užbaigiama diegti "Aegis Ashore" priešraketinį kompleksą, o nuo 2016 metų jis veikia Rumunijoje.

  Pasak daugelio ekspertų, visi šie ginklai yra "gynybiniai", nors iš tikrųjų jie gali būti naudojami puolimams.

  Taip pat Maskva pažadėjo adekvačiai reaguoti į bet kokius NATO ir JAV planus stiprinti savo karinį buvimą Baltijos ir Rytų Europoje. Rusijos aukšto rango pareigūnai ne kartą įspėjo, kad Lenkija ir Baltijos šalys, rinkdamosi JAV ir NATO bazes, tampa "atsakomųjų veiksmų taikiniais".

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Ekspertė: Baltijos šalių kariai NATO nelaikomi saviškiais
  Vinys į NATO dangtį. Kodėl JAV kaip ugnies bijo S-400 tiekimo Turkijai
  Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo paskirti Sausumos pajėgų vadą Rupšį
  Tegai:
  gynyba, Baltijos šalys, NATO, JAV, Lietuva

  Svarbiausios temos