07:17 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (88)
  47

  Nausėda su Lenkijos Senato pirmininku Stanislavu Karčevskiu aptarė regiono energetikos klausimus

  VILNIUS, liepos 17 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sakė, kad Lietuva yra susirūpinusi dėl Baltarusijos atominės elektrinės statybų.

  Jis išreiškė šią poziciją susitikime su Lenkijos Senato pirmininku Stanislavu Karčevskiu per pirmąjį užsienio vizitą Varšuvoje.

  Šalys aptarė Lenkijos ir Lietuvos santykius, politikos ir energetikos klausimus, problemas, susijusias su emigracija ir demografija.

  Nausėda išreiškė pasitenkinimą bendradarbiavimu su Lenkija daugelio svarbių energetikos projektų kontekste, įskaitant pasitraukimą iš BRELL ir sinchronizaciją su kontinentinės Europos tinklais.

  Jis pridūrė, kad Lietuva yra susirūpinusi Baltarusijos atominės elektrinės statybomis Astrave.

  "Šį projektą vertiname kaip Rusijos inicijuotą politinį projektą", — Nausėdos žodžius verčia Lenkijos Senato spaudos tarnyba.

  Iškart po rinkimų naujasis Lietuvos lyderis pasisakė už dialogą su Baltarusija, pabrėždamas, kad Lietuva yra suinteresuota turėti nepriklausomą kaimyną prie savo rytinių sienų. Jis pabrėžė, kad Vilnius palaikys dialogą su Minsku.

  Savo ruožtu Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka anksčiau išreiškė viltį užmegzti konstruktyvius santykius tarp šalių.

  Baltarusijos AE statybos

  Lietuva ir Baltarusija turi skirtingas pozicijas dėl Baltarusijos atominės elektrinės statybų, todėl abiejų šalių santykiai pablogėjo.

  Lietuva nuolat kritikuoja projektą ir yra ypač nepatenkinta statybos vietos pasirinkimu — 50 kilometrų nuo Vilniaus. Taip pat Lietuva piktinasi, kad elektrinė statoma su Rusijos valstybine korporacija "Rosatom".

  Lietuva ne kartą ragino boikotuoti objekto statybą. Lietuvos valdžios institucijos atsisakė pirkti elektros energiją iš šalių, kuriose veikia "nesaugios" AE.

  Baltarusijos valdžios institucijos ne kartą pažymėjo, kad Lietuvos pretenzijos yra politizuotos. Minskas pabrėžė, kad elektrinė statoma laikantis saugos standartų, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nėra jokios rizikos.

  Interviu Sputnik Lietuva istorikas ir politologas Armenas Gasparianas pažymėjo, kad Nausėdos retorika apie Baltarusijos AE statybą nepasikeis net po inauguracijos, nes ji yra valstybės ideologijos dalis.

  Temos:
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (88)

  Dar šia tema

  Rusijos ministras: Baltijos šalių išėjimas iš BRELL — "politinis projektas"
  Rusija nori tiekti Baltijos šalims elektrą, joms pasitraukus iš BRELL
  Tegai:
  statyba, atominė elėktrinė (AE), Gitanas Nausėda, Lietuva

  Svarbiausios temos