21:02 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  19

  Pasak Skvernelio, ministrų kandidatūros gali pradėti aiškėti kitą savaitę

  VILNIUS, liepos 17 — Sputnik. Atnaujintoje Vyriausybėje keisis daugiau nei vienas ministras, žurnalistams trečiadienį sakė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

  "Užtikrintai galiu pasakyti, kad keisis daugiau nei vienas ministras", — sakė premjeras.

  Tai reiškia, kad Seime reikės balsuoti ne tik dėl Skvernelio paskyrimo premjeru, bet ir dėl Vyriausybės programos.

  "Matyt, rutuliojasi prie to teisinė mintis, kad reikės prabalsuoti Seime dar kartą už tą pačią Vyriausybės nepakeistą programą", — pridūrė jis.

  Pasak Skvernelio, ministrų kandidatūros gali pradėti aiškėti kitą savaitę.

  Koalicijos sutartis

  Prieš kelias savaites dėl koalicijos susitarė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP), Lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) ir partija "Tvarka ir teisingumas".

  Pasirašius koalicijos sutartį paaiškėjo, kad "valstiečiai" partneriams perleidžia keturias iki šiol jų valdytas ministerijas.

  Iš pareigų teks trauktis žemės ūkio ministrui Giedriui Surpliui, nes ši ministerija perleidžiama "socialdarbiečiams", kurie jau tvirtai nutarė keisti ministrą.

  Pareigas palikti teks ir krašto apsaugos ministrui Raimundui Karobliui, nes į šią ministeriją savo atstovą deleguos "Tvarka ir teisingumas".

  Dvi ministerijas — Susisiekimo ir Vidaus reikalų — gavę Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovai dar neatskleidė, ar keis ministrus.

  Politikai taip pat sutarė, kad Seimo pirmininko postas turi atitekti "socialdarbiečiams". Valdančiųjų partijų politikai sutiko palaukti, ką šiuo klausimu pasakys "valstiečiai".

  Dar šia tema

  Skvernelis: JAV ir Lietuvos santykiai intensyvesni nei kada nors anksčiau
  Tegai:
  Vyriausybė, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos