22:14 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  21

  ETPA viename iš Stebėsenos komiteto sprendimų apie naujos Rusijos Federacijos delegacijos įgaliojimus pasiūlė juos grąžinti, tačiau su tam tikromis sąlygomis

  VILNIUS, liepos 18 — Sputnik. Rusijos delegacijos įgaliojimai ETPA buvo grąžinti be jokių sąlygų ir išimčių, organizacijos komiteto rezoliucijoje išdėstytos nuostatos — ne sąlygos, bet pageidavimai, Maskva taip jas ir interpretuoja, sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos Europos bendradarbiavimo departamento direktorius Andrejus Kelinas.

  Birželio mėnesį ETPA sesijoje Rusijos Federacijos delegacijos įgaliojimai buvo užprotestuoti, o vėliau — grąžinti.

  "Mūsų delegacija grįžo į ETPA. Tai buvo kelių metų didelio darbo vaisius. Tiksliau tariant — daugiau nei trejų metų darbo per Užsienio reikalų ministeriją, taip pat mūsų parlamentarų ryšius su kitomis delegacijomis. Tai buvo nelengva užduotis, dirbome su visomis pirmininkaujančiomis valstybėmis, pradedant Danijos, Kroatijos ir pan. Įgaliojimai buvo grąžinti Rusijos delegacijai be jokių sąlygų ir išimčių", — sakė Kelinas.

  Jis pažymėjo, kad tai taikoma tiek pirminiams, tiek antriniams įgaliojimams.

  "Nuostatos, pateiktos pridėtame dokumente, sąveika su olandų pozicija dėl MH17 ir panašiai. Nuostatų išvardyta nemažai, tai ne sąlygos, tai yra pageidavimai. Verta priminti, kad ETPA, kaip ir kitos Parlamentinės Asamblėjos — diskusijų vieta, ne daugiau... Jau nekalbant apie tai, kad JT rezoliucijos priimamos ne tam, kad jas būtų galima visiškai įgyvendinti, tai yra pageidavimai ir reikalavimai, jei jie iškeliami aukštesniame lygmenyje. Tas pats vyksta ETPA, todėl mes juos ir svarstome", — sakė diplomatas.

  ETPA viename iš Stebėsenos komiteto sprendimų apie naujos Rusijos Federacijos delegacijos įgaliojimus pasiūlė juos grąžinti, tačiau su tam tikromis sąlygomis.

  Dar šia tema

  Politologas: Lietuva pademonstravo ES vertybių negerbimą Rusijos ir ETPA klausimu
  Rusijos URM pažadėjo sumokėti likusią skolą ETPA
  Ekspertas: Baltijos šalys žūtbūt pasiliks ETPA kartu su Rusija
  Tegai:
  Rusijos Federacija, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA)

  Svarbiausios temos