05:39 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  Be bendradarbiavimo su Maskva, Europai nelieka ilgalaikės taikos vilties. Rusija — Europos saugumo pagrindas, pareiškė Vokietijos užsienio reikalų ministras (URM) Heiko Maas

  VILNIUS, liepos 18 — Sputnik. Apie Rusijos svarbą Europos saugumui Vokietijos URM Haiko Maas paskelbė prieš "Peterburgo dialogo" forumą.

  Pasak Vokietijos ministro, dialogas su Rusija būtinas, nes "be Maskvos negalėsime atsakyti į skubius pasaulio politikos klausimus".

  "Ir mes pasieksime ilgalaikę taiką Europoje tik tada, kai bendradarbiausime", — RIA Novosti cituoja Heiko Maas žodžius.

  Kita Rusijos ir Vokietijos forumo "Peterburgo dialogas" plenarinė sesija vyks Vokietijoje, Kioningsvinterio ir Bonos miestuose, liepos 18-19 dienomis. Susitikime su kolega iš Rusijos Sergejumi Lavrovu Vokietijos URM planuoja aptarti su Iranu susijusį branduolinį susitarimą, padėtį pietryčių Ukrainoje, ginklavimosi kontrolės klausimus.

  Pasak Heiko Maas, "Peterburgo dialogo" platforma — "svarbi jungiamoji dalis tarp mūsų visuomenių".

  "Politiškai sunkiais laikais turime plėtoti bendradarbiavimą tarp mūsų šalių žmonių", — apibendrino Vokietijos URM.

  Anksčiau Vokietijos URM vadovas paragino Europos Sąjungą atsisakyti vieningo sprendimų priėmimo principo, kad pavyktų išvengti "triušio prieš smūgį" padėties dėl JAV taikomų sankcijų.

  Taip pat Maas pabrėžė būtinybę keisti svarbių Europos Sąjungos užsienio politikos sprendimų priėmimo tvarką, nes, jo manymu, dabartinis Parlamentas, pagrįstas vieningu sprendimo priėmimo principu, prisideda prie įtampos augimo ES viduje.

  Rusijos ir Vokietijos pilietinių visuomenių forumas "Peterburgo dialogas" buvo įkurtas 2001 metais Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Vokietijos kanclerio Gerhardo Šrioderio iniciatyva. Pagrindinis šios platformas tikslas buvo ir yra sukurti patikimą pagrindą Rusijos ir Vokietijos santykių plėtrai, skatinant abiejų šalių pilietinės visuomenės bendradarbiavimą.

  Dar šia tema

  Vokietija atmetė JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"
  Visuomeninis veikėjas: JAV suvaidino ekonominę dramą su Vokietija ir "Nord Stream-2"
  Trampas pareiškė, kad Vokietija vengia didinti gynybos išlaidas
  Tegai:
  Užsienio reikalų ministerija (URM), ES, Rusija, Vokietija

  Svarbiausios temos