18:31 2020 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1025
 • RUB69.0442
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  16

  Pasak partijos pirmininko Gintauto Palucko, socialdemokratai netrukdys valdančiajai daugumai nuspręsti dėl premjero

  VILNIUS, liepos 18 — Sputnik. Socialdemokratai, Seime susitikę su kandidatu į premjerus Sauliumi Skverneliu, neliko patenkinti visais jo atsakymais į užduotus klausimus, bet Seime balsuojant dėl premjero kandidatūros netrukdys valdančiajai daugumai pačiai nuspręsti, kas vadovaus Vyriausybei, rašoma Seimo pranešime.

  Pasak partijos pirmininko Gintauto Palucko, socialdemokratai netrukdys valdančiajai daugumai nuspręsti dėl premjero. 

  "Mes nepalaikome priešlaikinių rinkimų idėjos, kuri įneštų dar daugiau sumaišties į dabartinį politinį šalies lauką. O valdančioji dauguma, prisiėmusi atsakomybę ketveriems metams taip pat neturi išsisukti nuo jos ir iki galo parodyti, ką geba ir ko ne", — po pokalbio su Skverneliu sakė Gintautas Paluckas.

  Labiausiai socialdemokratus neramina tai, kad Skvernelis neturi plano ir vizijų, kaip įvykdyti prezidento Gitano Nausėdos minimą Gerovės valstybės rodiklį. Siekį padidinti biudžeto pajamų perskirstymą nuo 30 proc. iki 35 proc. kandidatas į premjerus vadina nerealiu.

  Socialdemokratai apgailestauja, kad negavo konkrečių Skvernelio atsakymų, iš kokių lėšų bus finansuojamas viešasis sektorius, kuriam pridalinta pažadų ir konkrečių įsipareigojimų, neišgirdo vizijos dėl švietimo.

  "Premjero kandidatūrą vertiname santūriai, o Seime balsuosime, kaip Skvernelis ir prašė, pagal sąžinę", — teigė Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūno pavaduotojas Algirdas Sysas.

  Anksčiau Sputnik Lietuva pranešė, kad naujasis prezidentas Gitanas Nausėda šiandien Seimui pateikė Sauliaus Skvernelio kandidatūrą toliau eiti premjero pareigas.

  Pasak prezidento, pasirinktos kandidatūros teikimas ministro pareigoms užimti yra būtinas, siekiant laiduoti valdžios institucijų sąveiką.

  "Siūlomo kandidato ministro pirmininko pareigoms užimti sukaupta patirtis vadovaujant XXVI Vyriausybei, taip pat jo ankstesnė patirtis vadovaujant Vidaus reikalų ministerijai neabejotinai padės jam, siekiant įveikti būsimus iššūkius", — kalbėjo Nausėda.

  Tegai:
  socialdemokratai, Gintautas Paluckas

  Svarbiausios temos