05:11 2019 Lapkričio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB70.6406
  Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

  Prezidentas su darbo vizitu vyksta į Latviją

  © AFP 2019 / PETRAS MALUKAS
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  19 0 0

  Tai jau antras naujojo Lietuvos prezidento vizitas į užsienį, šį kartą Nausėdos žmona kartu nevyks

  VILNIUS, liepos 23 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda šiandien su darbo vizitu vyksta į Latvijos Respubliką, kur susitiks su šios šalies prezidentu Egilu Levitu, Seimo pirmininke Inara Mūrniece ir ministru pirmininku Krišjaniu Karinšu bei lietuvių bendruomene Rygoje, praneša Prezidentūra.

  "Susitikimų metu bus aptarti dvišaliai santykiai ir pozicija siekiant bendrų tikslų Europos Sąjungoje bei NATO — gynybos ir saugumo klausimai, strateginiai transporto infrastruktūros projektai "Via Baltica" ir "Rail Baltica", bendri energetikos projektai", — rašoma pranešime.

  Prezidentūra pabrėžia, kad prieš savo antrąjį vizitą į užsienį šalies vadovas pabrėžė išskirtinę baltų tautų vienybę, Lietuvos ir Latvijos žmones siejančią bendrą istoriją, vertybes ir interesus.

  "Lietuva ir Latvija vienodai mato iššūkius ir grėsmes, o tai lemia sėkmingą bendradarbiavimą tiek dvišaliu lygiu, tiek drauge sprendžiant regiono iššūkius, ginant abiejų šalių piliečių interesus tarptautinėje arenoje", — teigia prezidentas.

  Rygoje Nausėda padės gėlių prie Laisvės paminklo ir apsilankys Latvijos nacionalinėje bibliotekoje, apžiūrės retų ir vertingų leidinių kolekciją. Šalies vadovas bibliotekai padovanos lietuvišką knygą, kurioje pristatoma Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų Vilniaus žemutinėje pilyje istorija.

  Dar šia tema

  "Brangioji" draugė: Kaip Lietuvai teks atsilyginti už Lenkijos pagalbą
  Nausėda: elektros tinklų sinchronizacijai įgyvendinti reikalinga EK parama
  Nausėda kreipėsi į Seimą dėl naujų teisėjų paskyrimo
  Tegai:
  Latvija, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos